REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Radio Plus Radom otrzymało koncesję na nadawanie w Skarżysku-Kamiennej na częstotliwości 94,5 MHz. Niewykluczone, że lokalna redakcja będzie znajdować się w Ostrej Bramie.

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji udzieliła koncesji Radiu Plus Radom na nadawanie z nadajnika zlokalizowanego w Skarżysku-Kamiennej. Radio będzie nadawać na częstotliwości 94,5 MHz.

Do tej pory mieszańcy Skarżyska i okolic mogli słuchać radia z nadajnika radomskiego na częstotliwości 90,7 MHz, ale jakość sygnału jest daleka od ideału.

– Sygnał z radomskiego nadajnika nie był takiej jakości, aby gwarantować czysty odbiór. Wpływa na to położenie Skarżyska i ukształtowanie terenu. Nowa częstotliwość sprawi, że Radio Plus Radom będzie obecne nie tylko w Skarżysku, ale też w całym Powiecie Skarżyskim oraz w części powiatów szydłowieckiego i starachowickiego – mówi ksiądz Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom.

jacek wieczorek radio plus
Ksiądz Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom; fot. Diecezja Radomska

Skarżysko ważnym miastem na mapie Diecezji Radomskiej

Jak zapewnia dyrektor rozgłośni, nasze miasto stanowi ważny punkt na mapie Diecezji Radomskiej i to też miało wpływ na starania o koncesję. Ponadto jest u nas choćby prężnie działające Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej i to kustosz, ksiądz prałat Jerzy Karbownik, dopingował radiowców w staraniach o koncesję.

– Jestem wdzięczny księdzu kustoszowi i dziękuję za wsparcie, ponieważ był żywo zainteresowany działaniami w celu zdobycia koncesji. Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej ma sporo do zaprezentowania. Chcielibyśmy choćby wrócić do transmitowania mszy i innych wydarzeń z Ostrej Bramy – dodaje ksiądz Wieczorek.

Lokalna redakcja Radia Plus Radom w Ostrej Bramie?

Skarżyskie sanktuarium staje się więc naturalnie potencjalną lokalizacją lokalnej redakcji radia.

– Tam, gdzie jesteśmy obecni i rozwijamy się, chcemy być też obecni z redakcją. Będziemy chcieli bardziej uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności. Mamy propozycję i jednocześnie zaproszenie od księdza kustosza, że wygospodaruje nam pomieszczenie na redakcję, żeby moc zorganizować nasz oddział w Skarżysku, aczkolwiek nie wykluczamy też innej lokalizacji – mówi dyrektor rozgłośni.

ostra brama skarzysko
Ostra Brama w Skarżysku

Radio Plus Radom to nie tylko religia

Ksiądz Jacek Wieczorek zapewnia, że rozgłośnia, którą kieruje, nie ogranicza się tylko do kwestii religijnych.

– Jako Radio Plus Radom zajmujemy się nie tylko promocją wydarzeń religijnych, ale też interesuje nas informowanie słuchaczy o wszystkim, co dzieje się w ich mieście, regionie. Zależy nam na szerokim zakresie informacji – społecznych, politycznych czy samorządowych. Zależy nam na dobru lokalnej społeczności – mówi ks. Jacek Wieczorek.

Kiedy usłyszymy Radio Plus Radom na nowej częstotliwości?

Jak mówi ksiądz Jacek Wieczorek, Radio Plus Radom usłyszymy na nowej częstotliwości na jesieni. Dokładnej daty jeszcze nie znamy. Na razie rozgłośnia czeka na uprawomocnienie decyzji KRRiTV, potem przystąpi do procedur formalnych. Stacja zadeklarowała uruchomienie nadawania w maksimum trzy miesiące.

Jedną z potencjalnych lokalizacji nadajnika jest komin Celsium, ale dyrektor radia nie wyklucza innej lokalizacji.

Nadawaniem ze Skarżyska-Kamiennej na częstotliwości 94,5 FM zainteresowanych było sześć podmiotów: Diecezja Radomska (właściciel Radia Plus Radom), Mazowsze FM, International Communication, Radio Eska, Eurozet i Radio Rekord FM.

Radio Plus Radom (dawniej Radio AVE lub Katolickie Radio Radomskie AVE) to katolicka stacja radiowa diecezji radomskiej. Była to pierwsza lokalna rozgłośnia w Radomiu. Założono ją 25 grudnia 1993 roku. Częstotliwość 94,5 FM w Skarżysku będzie czwartą częstotliwością, na jakiej będzie nadawać rozgłośnia. Pozostałe trzy to: Radom – 90,7 MHz, Końskie – 94,0 MHz oraz Kozienice – 97,9 MHz.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

2 KOMENTARZE

  1. Dobrze że jest to stacji grająca muzykę z lat 60,70,80,90-tych. W Skarżysku brakowało takiej.

  2. „Jedną z potencjalnych lokalizacji nadajnika jest komin Celsium, ale dyrektor radia nie wyklucza innej częstotliwości.” – chyba nie wyklucza innej lokalizacji 🙂 Bo częstotliwości nie może sobie zmienić od tak 🙂

Comments are closed.