Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Skarżyscy radni miejscy przyjęli uchwałę, która nadaje rondu na skrzyżowaniu Metalowców, Norwida i Paryskiej imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, fundacji kierowanej przez Jerzego Owsiaka.

Pomysłodawcą nadania rondu im. WOŚP był przewodniczący rady miasta Leszek Golik, ale pomysł ten wzbudził w mieszkańcach mieszane opinie. Podobnie, jak to się dzieje ostatnio wokół samej fundacji.

Jurek Owsiak osobiście otworzył rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skarżysku. Kliknij tutaj, aby zobaczyć relację

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja. Najpierw radny Mariusz Bodo z klubu PiS zgłosił wniosek o zdjęcie uchwały z porządku obrad. Radni PiS byli zdania, że taki tryb wyłaniania nazwy nie jest odpowiedni i powinien być poprzedzony szerszymi konsultacjami społecznymi.

Prezydent Konrad Krönig popierał przyjęcie uchwały. – Przez dwa lata nie było żadnej propozycji nazwy. Pojawił się pomysł z WOŚP i okazuje się, że komuś to przeszkadza – argumentował.

Jak poinformowali radni z tego klubu, do urzędu miasta wpłynęła petycja koła seniorów Związku Harcerstwa Polskiego o nadanie rondu imienia Stanisławy Cichosz-Staszałek „Sławy”, partyzantki, mieszkanki Skarżyska. Wniosek ten jednak, jak mówił przewodniczący rady, nie był brany pod uwagę z powodu braku danych kontaktowych wnioskodawców.

Ostatecznie jednak wszyscy obecni na sali radni opowiedzieli się za przyjęciem uchwały. Jednocześnie opowiadali się za zmianą trybu wyboru nazw ulic i miejsc w mieście, aby na przyszłość uniknąć podobnych wątpliwości.

Jak zapowiadał wcześniej Leszek Golik, w planach jest zaproszenie na uroczystość nadania nazwy przedstawicieli WOŚP, w tym samego Jurka Owsiaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here