targowisko skarzysko
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Skarżyskie targowiska, manhattan przy Sokolej i targowisko w Rynku na Kamiennej, zostały zamknięte decyzją prezydenta Skarżyska w reakcji na pandemię koronawirusa. Wiele osób chce jednak przywrócenia handlu.

Znamy już decyzję prezydenta ws. targowisk. Czytaj więcej:

Targowiska pozostaną zamknięte

 

Nastąpiła zmiana decyzji odnośnie targowisk w Skarżysku. Zostaną jednak otwarte:

Targowiska w Skarżysku znów będą otwarte

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

 

Prezydent Skarżyska Konrad Krönig podjął decyzję o zamknięciu obu skarżyskich targowisk od 17 marca 2020 roku. Miało to oczywiście na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców poprzez ograniczenie tworzenia się skupisk ludzi.

Targowiska w Skarżysku są jednak jedynym miejscem pracy i zarobku dla wielu skarżyskich przedsiębiorców. W efekcie część z nich stanęła przed wizją bankructwa. To też dla wielu ulubione miejsce robienia zakupów.

Otworzyć czy nie? Oto jest pytanie!

Głosy za tym, aby z powrotem otworzyć Manhattan i targ w Rynku, sprawiły, że prezydent Krönig założył na Facebooku ankietę z pytaniem, czy tak powinien zrobić. Przepisy, jakie wprowadza rząd, nie nakazują zamykania tego typu miejsc.

– Prezydent wsłuchuje się w głosy mieszkańców, stąd pytanie do mieszkańców. Pamiętajmy, że decyzja została podjęta z opcją „do odwołania”, więc może zostać w każdej chwili zmieniona. Prezydent miasta cały czas analizuje obecną sytuację, rozmawia na ten temat z mieszkańcami, bierze pod uwagę argumenty zwolenników i przeciwników. Jeżeli zapadnie nowa decyzja, będziemy informowali. Na ten moment – biorąc pod uwagę zalecenia Sanepidu – działalność targowisk pozostaje zawieszona – mówi Izabela Szwagierek, rzecznik urzędu miasta w Skarżysku.

Pytanie w ankiecie:

Czy biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujący stan epidemii, władze miasta mając na uwadze ułatwienie dostępu dla mieszkańców do zakupu pożywienia oraz środków do higieny oraz utrzymania czystości powinny umożliwić handel w/w na miejskich targowiskach? (Przydworcowe, Dolna Kamienna)

Do godz. 15.00 2 kwietnia głos oddało blisko 2000 osób, ale przeważają głosy przeciwne. Ok 60% jest za podtrzymaniem decyzji, a ok. 40% za ponownym otwarciem.

 

Wśród argumentów „przeciw” jest przede wszystkim to, że na obu targowiskach trudno byłoby zachować przepisy, jakie wprowadzono od 1 kwietnia, czyli przepisowe odległości miedzy ludźmi. Druga sprawa to warunki sanitarne w obu tych miejscach. Zdaniem części osób można rozważyć otwarcie Rynku, ale nie manhattanu, gdzie są gorsze warunki.

Jesteś za otwarciem czy zamknięciem targowisk w Skarżysku? Oddaj głos w ankiecie

My również pytamy Was o zdanie w tej sprawę. Zapraszamy do głosowania w ankiecie

Jaka powinna być decyzja ws. skarżyskich targowisk w czasie pandemii koronawirusa?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

Starachowice też chcą otworzyć targowisko

Działania, aby przywrócić handel na targowisku podejmują też władze Starachowic, o czym informuje na Facebooku prezydent Starachowic Marek Materek:

 

Wirtualny Targ Skarżysko na Facebooku

Mieszkańcy miasta w reakcji na zamknięcie targowisk utworzyli grupę na Facebooku „Targ Skarżysko-Kamienna”, gdzie ogłaszać się mogą sprzedawcy, a klienci zgłaszać swoje potrzeby.

Grupa jest dostępna pod tym linkiem:

 

Nowy manhattan coraz bliżej – rozstrzygnięto przetarg. Stare targowisko będzie zlikwidowane

 

1 KOMENTARZ

  1. Skoro miasto zamknęło targowisko i bazar przy Sokolej, to powinno dać tym osobom, które tam pracowały środki do życia z kasy Urzędowej. Wiele z tych osób zostało teraz bez środków do życia i potraciły towar, który kupili a teraz wyrzucają do śmieci bo się popsuł. Może niech Pan Prezydent wyjdzie do tych ludzi i powie im prosto w twarz, jak chce im pomóc, albo wypnie się przed nimi publicznie.

Comments are closed.