Sterna rozpoczyna szkolenie przyszłych żeglarzy

2273
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Jak wiązać węzły, jak manewrować łodzią i jak zachowywać się na niej, żeby nie wpaść do wody – tego i wielu innych tajników żeglarstwa nauczy kursantów skarżyskie Towarzystwo Żeglarskie „Sterna”.

Towarzystwo Żeglarskie „Sterna” to stowarzyszenie założone przez grupę żeglarzy, mieszkańców Skarżyska i okolic. Ich celem jest popularyzacja żeglarstwa i powiększenie wcale niemałego w naszych okolicach grona miłośników spędzania wolnego czasu na wodzie.

A żeby to zrobić, grupa ma w planach m.in. szkolenia. Pierwszy kurs, dla młodzieży i dorosłych, właśnie się zaczął. Uczestnicy zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną, która jest niezbędna na łodzi żaglowej. To, czego nauczą się kursanci, pomoże im w znacznym stopniu w ewentualnym ubieganiu się o stopnie żeglarskie.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Jednym z wykładowców będzie komandor, czyli szef, Sterny Arkadiusz Rurarz, znany też skarżyszczanom z występów w zespole Old Marinners, miłośnik wszystkiego, co ma związek z morzem i, generalnie, z wodą. – Żeglowanie to nie tylko atrakcyjny, w tym wizualnie, sposób wypoczynku, ale również całkiem niedrogi, wbrew pozorom – przekonywał kursantów.

Uczestnicy poznają m.in. budowę łodzi, zasady poruszania się po szlakach wodnych oraz wiele innych tajników, jakie są niezbędne do tego, aby bezpiecznie i przyjemnie spędzać czas na łodzi żaglowej.

W czerwcu Sterna zaprosi na podobny kurs, ale tym razem przeznaczony dla dzieci. Chętnych zapraszamy na stronę http://sterna.org.pl/ po szczegóły.