Uczniowie Dwójki nakręcili film patriotyczny i okazali najlepsi w województwie

1540
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Skarżysku zwyciężyli w konkursie filmowym  „Co to znaczy być patriotą” organizowanym przez Wojewodę Świętokrzyskiego.

Młodzi „filmowcy” byli najlepsi w kategorii starszych klas szkół podstawowych. Za zadanie mieli pokazać w krótkim, trwającym 100 sekund filmie, czym jest dla nich patriotyzm. Kapituła konkursowa przyznając naszemu zespołowi pierwsze miejsce doceniła wyjątkowość, inwencję i kreatywność.

W skład zwycięskiego zespołu weszli:

  • Patrycja Zięba i Wiktor Kurowski z klasy VII
  • Oliwia Jarosz, Julia Kamińska i Jakub Ślęzak z klasy VI
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Dla młodych twórców współczesny patriota ma poczucie szczególnej przynależności do narodu, do wszystkiego tego, co stanowi o jego historii, kulturze i tradycji. W swoim filmie ukazali miejsca pamięci narodowej osiedla Bór, m.in. mogiłę pomordowanych w lesie na Borze i pomnik poświęcony zbrodni katyńskiej. „Jestem Polakiem i jestem z tego dumny!” – podkreślali w swojej produkcji.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 jako jedyny zespół reprezentował  nasze miasto w tym przedsięwzięciu. Podczas gali w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów autorom zwycięskich prac.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to