Książki dla dzieci w kawiarni Literackiej MCK. Pisze je Donata Gibaszewska

1891
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Donata Gibaszewska była bohaterką kolejnego spotkania w Kawiarni Literackiej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Skarżyszczanka pisze książki dla dzieci i młodzieży.

To drugie tej jesieni spotkanie w Kawiarni Literackiej MCK w Skarżysku. Bohaterką poprzedniej Kawiarni Literackiej MCK był aktualna pora roku, a ostatniego Donata Gibaszewska. Mieszkająca w Skarżysku autorka kieruje swoją twórczość do najmłodszych.

Donata Gibaszewska

Donata Gibaszewska jest emerytowaną polonistką i po zakończeniu pracy w szkole nadal ma związek z językiem. Teraz jednak sama pisze, a nie sprawdza, jak piszą inni.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Pisarka przyznaje, że inspiracją dla rozpoczęcia nowej życiowej przygody był jej syn. Krzysztof Gibaszewski, bo nim mowa, również pisze. „HASAG – Historia obozu pracy przymusowej w Skarżysku-Kamiennej” to jego pierwsza książka, a potem zmienił gatunek na powieści filozoficzno-psychologiczne.

Krzysztof Gibaszewski będzie prelegentem nadchodzącego wydarzenia Skarżyskie Święto Fabryk 2022:

Skarżyskie Święto Fabryk 2022: Będzie muzyka, historia, film, literatura i do tego jeszcze jubileusz

 

Pierwsza z książek Donaty Gibaszewskiej, zatytułowana „Niezwykła podróż – ilustrowany przewodnik po krajach Unii Europejskiej” to książka podróżnicza. Jest one rezultatem licznych podróż autorki.

Mam w sobie gen wędrowca. Nigdy nie mogłam usiedzieć na miejscu. Wiele w swoim życiu podróżowałam, więc pomyślałem, czemu nie podzielić się wspomnieniami z nich innymi.

Druga z książek Donaty Gibaszewskiej to  „Opowieść o Bożym Narodzeniu”, w której, jak zdradziła autorka, nie religijność jest na pierwszym miejscu, a fabuła i opowieść sama w sobie.

To, co jeszcze ujawniła Donata Gibaszewska, to fakt, że ma już gotową i napisaną jeszcze jedną powieść, która będzie przybliżać czytelnikom mapę nieba, a będzie nosić tytuł „Świat o niebo piękniejszy”.

Donata Gibaszewska jest od kilku miesięcy członkinią Grupy Literackiej Wiklina i to członkowie Wikliny czytali fragmenty obu powieści. Gościem spotkania była też 9-letnia Zofia Piwnik, która również opowiadała o podróżowaniu.

Tradycją Kawiarni Literackiej MCK jest to, że literaturze towarzyszy muzyka. Tym razem dla uczestników śpiewali: Patrycja Zięba, Oliwia Jarosz, Jakub Kowalik, Oliwia Kasińska oraz Agata Jędrychowska-Ruch, której akompaniował mąż Sławomir Ruch.

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku zaprasza również do Kawiarni Muzycznej:

Kawiarnia Muzyczna MCK w Skarżysku znów zaprasza. Przed nami ciekawe koncerty

 

Organizatorzy Kawiarni Literackiej MCK poinformowali, że kolejne spotkanie odbędzie się już na początku przyszłego roku, a jego bohaterką będzie Maria Wrzeszczewicz.

Donata Gibaszewska mieszka w Skarżysku-Kamiennej. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Przez wiele lat uczyła języka polskiego w III Liceum Ogólnokształcącym w Skarżysku. Po przejściu na emeryturę zaczęła pisać książki dla dzieci. Ma na koncie już dwie, „Niezwykła podróż – ilustrowany przewodnik po krajach Unii Europejskiej” oraz „Opowieść o Bożym Narodzeniu”, a w drodze jest już trzecia – „Świat o niebo piękniejszy”. Donata Gibaszewska ponadto śpiewa w chórze, gra na fortepianie oraz pisze teksty piosenek, w tym przetwarza teksty z Kabaretu Starszych Panów. Jej syn Krzysztof Gibaszewski również pisze książki.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to