REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Wbiciem łopaty przez inwestorów, wykonawców oraz samorządowców zainaugurowano budowę nowego centrum handlowego w Skarżysku-Kamiennej. Vendo Park powstanie szybko i za kilka miesięcy będzie jego otwarcie.

Vendo Park Skarżysko-Kamienna jest już otwarty:

Otwarcie Vendo Park w Skarżysku: Nowe sklepy, duże promocje, liczne atrakcje i tłumy klientów

Vendo Park – taką nazwę będzie nosił park handlowy, który zostanie zbudowany w Skarżysku-Kamiennej pomiędzy ulicami Krakowską i Południową, w sąsiedztwie stacji paliw Circle K.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Budowę Vendo Parku zainaugurowano symbolicznym wbiciem łopaty. Dokonali tego przedstawiciele inwestora, firmy Trei Real Estate, Krzysztof Elsner i Marek Policiński, wykonawcy, firmy Daldehog, Wojciech Wiewiórka oraz zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej Andrzej Brzeziński.

– Jestem mi niezmiernie miło, że mogę w tak podniosłym momencie reprezentować gminę Skarżysko-Kamienna. Dziękuję inwestorom za lokalizację tej inwestycji w Skarżysku-Kamiennej, Wiąże się to z nowymi miejscami pracy i rozwojem naszego miasta. Trzymamy kciuki za zrealizowanie inwestycji w jak najkrótszym czasie i będziemy mogli się cieszyć z nowych powierzchni handlowych w Skarżysku-Kamiennej. Cieszymy się, że ten teren zostanie zagospodarowany i wypięknieje – powiedział Andrzej Brzeziński.

Tu powstanie park handlowy Vendo Park – nowe centrum handlowe w Skarżysku-Kamiennej

– To bardzo ważny moment dla naszej firmy. Vendo Park w Skarżysku-Kamiennej to pierwsza nasza inwestycja w województwie świętokrzyskim. Mamy już 27 Vendo Parków w Polsce. W Skarżysku będzie dwunastu najemców, marki sieciowe lubiane przez Polaków. Taka forma obiektu to odpowiedź na dzisiejsze czasy. To zakupy bezpieczne i bliskie mieszkańcom. Dziękuję władzom miasta za ciepłe przyjęcie i bardzo sprawną współpracę – powiedział Krzysztof Elsner.

Vendo Park Skarżysko – dwanaście sklepów i fast food

Vendo Park będzie obiektem typu park handlowy, a więc z osobnym wejściem do każdego z punktów handlowych. Będzie więc podobny do centrum handlowego Talgo z Kauflandem.

W parku handlowym o powierzchni 6800 m2 będzie dwanaście sklepów. Deweloper podpisał już umowy na 75% powierzchni, ale na razie nie znamy na 100% nazw sklepów, jakie zobaczymy w skarżyskim obiekcie.

Wśród sieci, które najczęściej swoje sklepy w Vendo Parkach są drogerie (Rossmann i Hebe), sieci odzieżowe (Martes Sport, Sinsay, Top Secret, 4F), dyskonty (KiK, Pepco, Dealz, Action, Tedi), sklepy z artykułami wyposażenia wnętrz (Jysk), sklepy z elektroniką (Media Expert, Neonet, RTV Euro AGD). W większości obiektów jest również obecny market spożywczy np. Lidl, Biedronka, Netto.

Tych marek należy się więc spodziewać również w Skarżysku. Przy obiekcie znajdzie się też punkt gastronomiczny, ale jaki to będzie, też jeszcze nie wiemy.

Zobacz, jak będzie wyglądać Vendo Park w Skarżysku-Kamiennej:

Nowe centrum handlowe w Skarżysku. Znamy nowe informacje na temat Vendo Park

 

Vendo Park Skarżysko – nowa ulica, nowe rondo i możliwość rozbudowy

Co ciekawe, inwestor poinformował, że teren, na którym powstaje skarżyski Vendo Park, jest na tyle duży, że w przyszłości istnieje możliwość rozbudowy.

Budowa centrum handlowego rozpocznie się na dobre po długim weekendzie z Narodowym Świętem Niepodległości. Potrwa mniej więcej do połowy 2022 roku.

Otwarcie Vendo Park Skarżysko-Kamienna jest wstępnie zaplanowane na lipiec 2022 roku.

Wraz z budową parku handlowego powstanie dodatkowa ulica z rondem. Połączy ona ulice Sikorskiego i Południową, gdzie powstanie rondo, z ulicą Krakowską.

Vendo Park Skarżysko – będzie rekompensata usuniętej zieleni

Inwestycja będzie się wiązać z usunięciem dużej liczby drzew i zlikwidowaniem sporego terenu zielonego. Choć to bardzo zaniedbany fragment miasta i jest miejscem spożywania rozmaitych używek oraz podręcznym wysypiskiem, to mieszkańcy Skarżyska zwracają uwagę, że będzie szkoda takiej ilości zieleni.

Przedstawiciel firmy Krzysztof Elsner zapewnił, że firma zrekompensuje straty zieleni w możliwie jak największym stopniu. Od strony ulicy Krakowskiej znajdują się dorodne drzewa, ale nie wiadomo jeszcze, czy się ostaną.

 

CZY WIESZ, ŻE...
Wcześniej w  tym miejscu miała stanąć galeria handlowa Skarżysko. Firma Rank Progress, którą miała ją zbudować, wycofała się jednak z tej inwestycji i sprzedała teren obecnemu inwestorowi. Poniżej wizualizacja niezrealizowanej galerii.

 

galeria rank progress skarzysko
Niezrealizowana galeria handlowa Rank Progress w Skarżysku-Kamiennej; materiały inwestora

Vendo Park Skarżysko – pierwszy w Świętokrzyskiem

Firma Trei Real Estate wybudowała w Polsce od 2013 roku już ponad dwadzieścia Vendo Parków, a ten w Skarżysku będzie pierwszym w województwie świętokrzyskim. Budowa miała się rozpocząć wcześniej i miał on być gotowy nawet jeszcze w 2021 roku, ale nastąpiło kilkumiesięczne opóźnienie.

Trei Real Estate GmbH z siedzibą w Düsseldorfie w Niemczech inwestuje, rozwija i zarządza mieszkaniami i nieruchomościami komercyjnymi. Spółka zależna należąca w całości do niemieckiej grupy Tengelmann koncentruje się na inwestycjach w nieruchomości w Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji, w Portugalii i USA. Pod marką Vendo Park firma buduje i wynajmuje parki handlowe w Polsce, Czechach i na Słowacji.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

2 KOMENTARZE

  1. Jakim trzeba być człowiekiem aby odbierać żulom z os. Milica ostatnie miejsca gdzie mogą się grupować bezkarnie ? Na os. Przydworcowe żulernia jest mniej subtelna i spożywa gdzie bądź, nie mając utartych miejsc i szlaków. Zgodnie z koncepcją urbanistyczno-społeczną Konrada unijczyka z powołania tutejsza żulernia wymieszana jest ze spokojnym i bogobojnym społeczeństwem. Zamysł jest taki aby niejako „podciągnęła” się do poziomu tych ostatnich nasza ukochana żulernia 🙁 Niestety tutaj zawodzi znajomość socjologii w wydaniu polskim 🙁 Otóż nasi współbracia to nie są Anglicy lub Niemcy: nie istnieje wśród naszych naturalna tendencja do rywalizacji i naśladowania lepszych. Przeciwnie to ci gorsi obniżają poziom ogółu ściągając za nogi w dół lepszych. Takie to są prawidła relacji społecznych polskich, zatem pomysł uspołeczniania marginesu jest chybiony, a stały napływ ludności z mniejszych miejscowości do takiego miasteczka dodatkowo komplikuje problem: nie zachodzi żadna konwergencja in plus w dziedzinie pożądanej ewolucji obyczajów. Następuje dalsze sprostaczenie tychże obyczajów. Stąd też nie należy oczekiwać, że np. imponująca renowacja jezdni na ul. Asfaltowej sprawi że tamtejsi ludzie staną się lepsi, o czy mogą wiele gorzkiej prawdy powiedzieć funkcjonariusze służb porządkowych i ratunkowych, należy to traktować wyłącznie jako pewną efektowną widokówkę dla Inkubatora Przedsiębiorczości na Z-3, swego rodzaju kolejną „Potiomkinowską” wieś kryjącą znacznie bardziej przykrą rzeczywistość.

Comments are closed.