Park handlowy Vendo Park w Skarżysku powstanie z opóźnieniem

2354
centrum handlowe vendo park skarzysko wizualizacja
Park handlowy Vendo Park - nowe centrum handlowe w Skarżysku-Kamiennej; grafika Trei Real Estate Poland/Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Park handlowy Vendo Park, który ma powstać w Skarżysku-Kamiennej, nie zostanie wybudowany we wcześniej zapowiadanym terminie. Budowa rozpocznie i zakończy się z opóźnieniem.

Park handlowy Vendo Park w Skarżysku-Kamiennej ma być wybudowany na nieużytkach przy tzw. starej siódemce, czyli ulicy Krakowskiej, w okolicy stacji Circle K.

Początkowo planowano, że budowa rozpocznie się na początku 2021 roku i nawet jeszcze pod koniec tego samego, ewentualnie na początku 2022 roku, roku zakończy się.

Po informacji podanej przez Echo Dnia już wiemy, że budowa rozpocznie się później, bo na jesieni 2021 roku, a zakończy w drugim lub trzecim kwartale 2022 roku.

Budowa Vendo Park Skarżysko-Kamienna rozpoczęła się:

Vendo Park w Skarżysku: Nowe centrum handlowe powstanie błyskawicznie. Właśnie ruszyła budowa

 

– Jesteśmy w trakcie procesu uzyskiwania pozwolenia na budowę, a procesu tego nie kontrolujemy niestety my jako deweloper. Leży on bowiem w gestii urzędników, w związku z czym trudno nam oszacować, kiedy dokładnie takie pozwolenie uzyskamy. Pandemia dodatkowo w tym nie pomaga, bo do głównych utrudnień zaliczamy wciąż spowolniony tryb pracy urzędów, które opóźniają wydawanie decyzji administracyjnych, przez co blokują nasze działania. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku budowy Vendo Parku w Skarżysku-Kamiennej. Obecnie opracowujemy projekt budowlany i dokumentację niezbędną do uzyskania decyzji środowiskowej. Prace budowlane rozpoczną się jesienią tego roku. Otwarcie Vendo Parku planujemy na drugi lub trzeci kwartał 2022 roku – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

Wraz z budową parku handlowego Vendo Park zostanie wybudowana ulica łącząca ulicę Sikorskiego z ulicą Krakowską, a na skrzyżowaniu tej ulicy z ulicą Sikorskiego i ulicą Południową powstanie rondo.

W obiekcie ma znaleźć się kilkanaście sklepów, a obok lokal gastronomiczny. Jak dodaje Jacek Wesołowski, jego firma finalizuje umowy najmu dotyczące już ok. 90% powierzchni Vendo Parku. Wśród sklepów znajdzie się m.in. Media Expert. Kolejne marki zostaną podane wkrótce.

W tym miejscu kilka lat wcześniej planowano wybudowanie galerii handlowej, ale inwestycja nie doszła do skutku. Poprzedni właściciel sprzedał teren obecnemu, czyli firmie Trei Real Estate.

Więcej szczegółów na temat parku handlowego Vendo Park w Skarżysku-Kamiennej tutaj:

Nowe centrum handlowe w Skarżysku. Znamy nowe informacje na temat Vendo Park

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here