Skarżyskie samorządy planują wybudowanie w Skarżysku-Kamiennej w najbliższym czasie przynajmniej kilku rond. Jedne są już pewne i ich budowa wkrótce się rozpocznie, a inne to na razie koncepcje i zamierzenia.

W ostatnich kilku latach w Skarżysku powstało kilka rond, które znacznie ułatwiły pokonywanie dużych skrzyżowań. Największym było rondo na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Krakowskiej. Powstało też kilka mniejszych, w tym w okolicy obwodnicy Skarżyska, na starej siódemce. Mamy też osławione rondo WOŚP.

W najbliższym czasie rozpocznie się budowa kolejnych, a kilka następnych jest planowanych. Ich realizacja zależy jednak z reguły od pozyskania zewnętrznych dotacji, a z tymi jest różnie.

Szczególnie ambitne plany ma Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, któremu podlegają największe ulice w mieście i to na ich przecięciu planowanych jest większość rond.

– Na wielu skrzyżowaniach w Skarżysku przydałyby się ronda, które usprawniają jazdę. Nie możemy, niestety, zrobić na raz wszystkich inwestycji, choć bardzo byśmy chcieli. Mamy do spłacenia wiele zobowiązań. Teraz numerem jeden będzie przebudowa wiaduktu, przy którym też powstanie rondo – mówi Starosta Skarżyski Artur Berus.

Czy doczekamy się budowy wszystkich wymienionych rond? Kilku na pewno, a co do reszty – czas pokaże.

Poszczególne ronda na kolejnych slajdach

Wstecz

1. Rondo Sokola – Niepodległości

 

 

Rondo w tym miejscu, naprzeciwko właśnie remontowanego dworca PKP, było w planach już dawno. Pojawiło się również przy okazji koncepcji budowy tunelu drogowego pod torami. Tunel taki przepadł, będzie w zamian tunel pieszo-rowerowy i przebudowa wiaduktu w ciągu alei Piłsudskiego, ale z budowy ronda w tym miejscu nie zrezygnowano.

 

Wstecz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here