Pierwsze kryte korty tenisowe w Skarżysku? Powiat Skarżyski wnioskuje o pieniądze z Polskiego Ładu

783
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Czy w Skarżysku-Kamiennej powstaną pierwsze kryte korty do tenisa ziemnego? Stanie się, tak jeśli Powiat Skarżyski otrzyma dotację z Polskiego Ładu.

Powiat Skarżyski złożył kilka wniosków o dotacje z tegorocznej edycji rządowego programu Polski Ład. Wśród nich jest pomysł na budowę zadaszonych kortów tenisowych w Skarżysku-Kamiennej.

Obiekt miałby stanąć przy Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej, na starym boisku piłkarskim za obecnym Orlikiem. Miałby się składać z dwóch kortów tenisowych o dywanowej nawierzchni przykrytych tzw. balonem. Z obiektu mogliby też korzystać badmintoniści.

W Skarżysku-Kamiennej do tej pory takiego zadaszonego obiektu nie ma. Mamy korty otwarte na Bernatce, których gospodarzem jest Skarżyskie Towarzystwo Tenisowe Smecz. Jest też jeden kort prywatny. Korty na Plantach i w Rynku do gry już się raczej nie nadają. W dość już odległych czasach piękne korty na świeżym powietrzu znajdowały się na osiedlu Górna Kolonia.

Z Ukrainy, przez USA do Skarżyska. Marian Szczęsnowicz – dyrektor techniczny Państwowej Fabryki Amunicji

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Poza sezonem i podczas niesprzyjającej aury jedyna możliwość pogrania w Skarżysku jest na hali sportowej MCSiR, choć głównie na naukę gry dla dzieci. Bardziej zagorzali amatorzy tenisa jeżdżą więc do sąsiadów – do Starachowic czy Kielc.

Nadzieję na zmianę takiego stanu rzeczy ma Starosta Skarżyski Artur Berus, który sam od niedawna też gra w tę dyscyplinę sportu:

Nie mamy takiego obiektu w naszym mieście, a mamy wiele osób grających w tenisa ziemnego, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przydałby się obiekt, który pozwoliłby na grę przez cały rok bez potrzeby jeżdżenia do innych miast. Jestem pewien, że to wpłynęłoby na popularyzację tenisa w naszym powiecie.Artur Berus, Starosta Skarżyski

Czy wiesz, że skarżyszczanin Tomasz Moczek to sparingpartner Igi Świątek:

Tomasz Moczek, z pochodzenia skarżyszczanin, też ma udział w sukcesie Igi Świątek. To on z nią trenuje na co dzień

Kryte korty tenisowe przy Elektryku mogłyby być w użytku właśnie przez cały rok. W ciepłych miesiącach byłaby możliwość częściowego złożenia „balona” i pozostawienia zadaszenia na wypadek deszczu.

Obiekt byłby wyposażony w niezbędne instalacje, w tym ogrzewanie, szatnie, a także parking z dojazdem od ulicy Tysiąclecia.

Koszt takiej inwestycji to ok. 2 miliony złotych. Dotacje w Polskiego Ładu pokrywają aż 95% ceny. Pozostałą kwotę Powiat Skarżyski musiałby pokryć z własnych środków.

O tym, czy Powiat Skarżyski i nasze miasto będą miały kryte korty tenisowe, dowiemy się w październiku 2023 roku. Wtedy rząd ogłosi, które wnioski zostały zaakceptowane i dostaną dotacje.

Powiat Skarżyski w ramach tegorocznej edycji Polskiego Ładu złożył też między innym wniosek na inwestycję drogową, której częścią mają być dwa ronda, w tym rondo na osiedlu Zachodnie:

Dwa nowe ronda, w tym jedno w newralgicznym miejscu, oraz przebudowa ważnej ulicy już niedługo w Skarżysku? Wszystko zależy od dotacji