Na ulicach Skarżyską są już tablice informujące o zmianach w organizacji ruchu
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Przebudowa wiaduktu and torami kolejowymi w ciągi alei Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej rusza pełną parą. Już tylko kilka dni dzieli nas od zamknięcia wiaduktu dla ruchu samochodowego i pieszego.

Ten moment musiał kiedyś nadejść. W sobotę, 10 kwietnia 2021 roku, w godzinach rannych wiadukt w ciągu alei Piłsudskiego w Skarżysku zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego i pieszego. Rozpocznie się jego przebudowa na obiekt dwujezdniowy. Nowym wiaduktem powinniśmy pojechać przed końcem 2022 roku, kiedy ma się zakończyć cała inwestycja.

Wiadukt w Skarżysku został wyłączony z ruchu. Również kilka innych odcinków ulic. Zobacz zdjęcia:

Wiadukt nad torami w Skarżysku już zamknięty. I już robią się korki

OGŁOSZENIA

 

Jak informuje Marek Czyż, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej, wraz z zamknięciem wiaduktu zostanie zamknięty odcinek alei Piłsudskiego od ulicy Tysiąclecia do ulicy Niepodległości, łącznie ze skrzyżowaniem Piłsudskiego/Tysiąclecia. Ten fragment zostanie również przebudowany na dwujezdniowy i zostanie otwarty, kiedy tylko będzie gotowy.

Przez najbliższe kilka miesięcy (nie wiadomo dokładnie, jak długo) będzie można poruszać się na wprost ulicą Niepodległości. Potem skrzyżowanie ulicy Niepodległości z aleją Piłsudskiego zostanie zamknięte, aby drogowcy mogli w tym miejscu wybudować rondo.

Projekt nowego wiaduktu w Skarżysku już gotowy [wizualizacje]

 

Taka sytuacja z pewnością spowoduje utrudnienie w komunikacji pomiędzy osiedlem Dolna Kamienna a resztą miasta. Większość kierowców będzie jeździć przez osiedle Zachodnie. Aby usprawnić przepustowość na skrzyżowaniu ulic Ekonomii i Legionów, powstanie w tym miejscu tymczasowe rondo. Jego budowa już ruszyła i powinno być gotowe już na wyżej wspomnianą sobotę.

 

– Żeby w przyszłości jeździło nam się szybciej i bezpieczniej przez wiadukt, musi być przez jakiś czas trudniej. Tego obejść nie możemy. Cieszy mnie natomiast, że wszystkie działania wokół tej inwestycji przebiegają sprawnie – mówi Starosta Skarżyski Artur Berus.

Wszystkie powyższe prace wykonuje firma Trakcja SA.

Umowa na ogromną dotację komunikacyjną w Skarżysku, w tym nowy wiadukt, podpisana. Ale jest też problem…

 

Przebudowa wiaduktu w Skarżysku-Kamiennej to część większej inwestycji komunikacyjnej, o której można więcej przeczytać poniżej. Prace przy wiadukcie leżą w gestii powiatu, a pozostałe jej elementy przeprowadzi miasto.

Megadotacja dla Skarżyska na nowy wiadukt nad torami i rondo

 

Przebudowa wiaduktu stała się koniecznością po tym, jak nie wyszło nic z planów budowy tunelu samochodowego pod torami w okolicy dworca. Tunel co prawda powstanie, ale będzie przeznaczony tylko dla ruchu rowerowego i pieszego.

Tunel pod torami: zmiana koncepcji

 

Przeczytaj również:

Co z dostawami ciepła na czas przebudowy wiaduktu w Skarżysku? Celsium informuje

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here