Wiosna z wiosłem w dłoni. Zapraszamy na kajaki!

3366
Kajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskie
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Mamy w Skarżysku prężnie działającą grupę żeglarzy, a mamy też niemniej liczną grupę preferującą nieco mniejsze łodzie – kajaki.

Na spływ kajakowy rzeką Kamienną zaprasza Biuro Podróży NH1:

nH1.pl – Spływ kajakiem Skarżysko-Kamienna – Wąchock

nH1.pl – Spływ kajakowy Kamienną ze Skarżyska-Kamiennej do Wąchocka to okazja, aby popływać na kajakach bez potrzeby wyjazdu w wysokie góry. Kajaki na rzece Kamiennej z Biurem Podróży NH1 to piękne krajobrazy, kontakt z naturą, łyk historii oraz świetna zabawa na mecie w Wąchocku, czyli Polskiej stolicy humoru.

Kajakarze z regionu świętokrzyskiego również regularnie spotykają się na naszych rzekach i akwenach i zapraszają do wspólnego wiosłowania i dzielenia się pasją. W Skarżysku i okolicy organizują kilka cyklicznych imprez.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Warunkiem niezbędnym jest posiadanie własnego sprzętu.  Grupa jest bowiem całkowicie nieformalna. To po prostu paczka znajomych, których łączy pasja do spędzania czasu w kajaku.

Ale kajakarze chętnie przyjmą do swojego grona kolejnych członków. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Piotrem Andrzejewskim na adres mailowy prustrzy[at]gmail.com. W mailu proszę podać imię, numer telefonu, dwa słowa o doświadczeniu, jaki kajak itp.

Oto cykliczne spływy kajakowe w Świętokrzyskiem:

  • VII Spływ Aleksandryjski rzeką Kamienną – kameralny spływ o charakterze rekreacyjnym, na krótkim i raczej łatwym odcinku, dostępny również dla osób niedoświadczonych, połączony z ogniskiem.
  • IV Półmaraton Kamionka–Kamienna – nazwa półmaratonu odnosi się wyłącznie do dystansu (ok. 21 km), spływ nie ma charakteru wyścigu. Zawsze zaczyna się na Rejowie, poniżej tamy, przy kładce na ulicy Reja, zaś meta to zalew w Wąchocku. Odcinek urozmaicony i piękny. Z uwagi na dystans i charakter trasy nie jest to spływ na kajakowy debiut, ale też nie trzeba nadludzkich umiejętności, by całość przepłynąć.
  • Spływ Nocny – kajakarskie zasady bezpieczeństwa głoszą, że w nocy się nie pływa, dlatego też spływ traktowany z wielką powagą i ostrożnością. – Próbowaliśmy już raz, w Świętojanki – stojąca woda, brak przeszkód, krótki dystans, pełne środki bezpieczeństwa, czołówki, wzajemna asekuracja, w połowie spływu ognisko. To rozwiązanie sprawdziło się świetnie, więc raczej nie ma sensu wyłamywać otwartych drzwi – mówi Piotr Andrzejewski.

Terminy spływów kajakowych Kamienną oraz szczegóły organizacyjne będą dogrywane na bieżąco, zależnie od pogody, stanu wód oraz preferencji i dyspozycyjności uczestników. Będą też inne spływy, spontaniczne, organizowane z dnia na dzień.

Zapraszamy na spływ kajakowy po rzece Kamiennej, a na zachętę prezentujemy kilka zdjęć wykonanych przez kajakarzy.

Kajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieKajaki i spływy kajakowe - Kamienna, Skarżysko, świętokrzyskieZdjęcia pochodzą z archiwum Piotra Andrzejewskiego.