Charytatywne kółko do Jaśka – w Skarżysku odbędzie się impreza dla Jasia Czarnoty

2797
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

„Charytatywne kółko dla Jaśka” to rekreacyjna akcja charytatywna, która odbędzie się w Skarżysku-Kamiennej. Jej cel jest to zebrać jak najwięcej pieniędzy na leczenie Jasia Czarnoty. To okazja, aby wesprzeć chłopca, który cierpi na nowotwór.

„Charytatywne kółko dla Jasia Czarnoty” już się odbyło. Kliknij, aby zobaczyć relację:

Fantastyczne „Charytatywne kółko dla Jaśka” – Skarżysko pomagało Jasiowi Czarnocie

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Jaś Czarnota to czterolatek, syn skarżyszczanina Mariusza Czarnoty. Chłopiec cierpi na nowotwór jamy brzusznej, neurobalstomę. Niestety, koszty leczenia są ogromne, a na dodatek nie wszystkie zabiegi są refundowane.

Więcej o Jasiu Czarnocie pisaliśmy tutaj:

Jaś Czarnota – syn skarżyszczanina potrzebuje ogromnych pieniędzy na leczenie

Bliscy Jasia i znajomi rodziny inicjują akcje charytatywne. Trwają zbiórki i licytacje, odbyła się też już jedna duża impreza, a „Charytatywne kółko dla Jaśka” to kolejna impreza, której celem jest zebranie tak bardzo potrzebnych pieniędzy.

W sobotę 19 września 2020 roku w godzinach 9.00–16.00 zapraszamy nad zalew Rejów. Organizatorzy zachęcają, aby zrobić kółko (lub więcej) wokół zalewu, a potem wrzucić dobrowolny datek do puszki na rzecz Jasia.

Kółko dla Jaśka można zrobić w dowolny sposób:

  • biegiem
  • spacerem
  • na rowerze
  • na hulajnodze
  • na rolkach

lub w każdy inny możliwy sposób.

Pobiegnij z wikingiem i innymi dla Jasia Czarnoty

Jak informuje Tomasz Kędzierski, jeden ze współorganizatorów wydarzenia, tego dnia na Rejowie pojawi się wielu biegaczy ze Skarżyska i okolic, dla których pokonywanie dużych odległości to coś więcej niż zwykłe hobby. Przez cały czas na imprezie będzie Tomasz „Wiking” Jezierski, biegacz dystansów ultra, który niedawno okrążył Rejów aż czterdzieści razy.

Pojawi się tam też Rafał Czarnecki wraz z grupą biegaczy skupionych w drużynie Czarnecki Run Team, a także Artur Osman oraz Rafał Izbiński.

Być może to podczas tej imprezy złapiecie bakcyla biegania i zdrowego trybu życia, w czym specjalizują się nasi uznani biegacze? Na pewno chętnie podpowiedzą, jak to robić z przyjemnością i efektami.

Kółko dla Jasia będzie można zrobić samodzielnie, we własnym gronie, ale można też z grupami biegaczy rowerzystów.

Oto orientacyjny plan startów takich grup (może ulec zmianom):

9.00 – ekipa Czarnecki Team – Przemysław Wełpa i Karol Majewski.

10.00 – Krzysztof Ogłoza wraz z ekipą Akademia Biega

11.30 – grupa z Kielc – Skrzydlaci Aktywni ze Stowarzyszenia Skrzydlaci Dzieciom

12.00 – kolarze z STC – poprowadzą ją Krzysztof Kowalik i Marcin Jabłoński

12.15 – Janusze Biegania – grupa pod wodzą propagatora zdrowego trybu życia, 44-krotnego maratończyka Janusza Ordyńskiego

Zbiórki krwi dla potrzebujących

Podczas imprezy na Rejowie będzie stał krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Będzie można oddać krew dla potrzebujących. Grupa krwi dowolna!

W internecie trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Jasia Czarnoty: 

Słodycze i kiełbaski dla odzyskania spalonych kalorii

Kółko czy kilka wokół Rejowa na pewno wiązać się będzie z utratą mniejszej lub większej liczby kalorii. Dlatego na mecie nie zabraknie poczęstunku. Będzie on dostępny za dowolną, symboliczną opłatą, która też zostanie przeznaczona na leczenie Jasia Czarnoty.

Biuro Podróży NH1, które wystąpi w roli gospodarza Ośrodka Wypoczynkowego „Rejów”, zapewni kiełbaski, w przypadku chłodnej aury również gorące napoje.

Cukiernia „Lazur” z Suchedniowa zapewni słodki poczęstunek, jak zazwyczaj robi to na imprezach organizowanych na ośrodku na Rejowie.

Kto zostanie do końca, będzie mógł spróbować tortu – również od „Lazura”

Porady specjalistów dla fanów zdrowego trybu życia

Na imprezie charytatywnej dla Jasia Czarnoty obecni będą przedstawiciele skarżyskich klubów fitness – Silver Gym i Studio Figura Lejdis. Trenerzy personalni i dietetycy udzielą porad wszystkim chętnym chcącym poznać tajniki zdrowego trybu życia.

Biuro Podróży NH1 udostępni kajaki, którymi będzie można popływać po zalewie. Wypożyczenie również za dobrowolną składką na rzecz Jasia.

II Liceum Ogólnokształcące na tych samych zasadach udostępni żaglówkę, która służy uczniom szkolnego klubu żeglarskiego „Kotwica”.

Impreza „Charytatywne kołka do Jaśka” odbędzie się w sobotę 19 września 2020 roku w godzinach 9.00–16.00 na parkingu przed wejściem do Ośrodka Wypoczynkowego „Rejów”. Udział jest bezpłatny, ale dobrowolne datki na leczenie Jasia są jak najbardziej mile widziane.

Atrakcje dla dzieci i nie tylko

Podczas imprezy otwarty będzie Zaczarowany Autobus Krainy Szczęścia, czyli mobilna sala zabaw, a w nim basen z kulkami, tor przeszkód oraz zjeżdżalnie.

Grupa Gorilla TST przygotuje wystawę replik sprzętu wojskowego oraz przeprowadzi przejęcie pojazdu w ruchu z użyciem materiałów pirotechnicznych.

Konkursy i zakupy

Sklep obuwniczy Kabała – Galeria PatJo wśród uczestników, którzy pokonają kółko wokół zalewu i wrzucą coś do puszki, rozlosuje bon zakupowy do sklepu.

Firma odzieżowa Zaquad będzie sprzedawać t-shirt, który zaprojektował sam Jaś Czarnota. Są nim rysunki, które chłopczyk wykonał podczas pobytu w szpitalu. Cena – 100 złotych, a cały wpływ ze sprzedaży zasili konto na leczenia Jasia.

Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów podczas imprezy przekaże zwycięzcy rower wylicytowany w internecie, a Stowarzyszenie Skrzydlaci Dzieciom gadżety, które również wylicytowano na aukcji w sieci.

Program imprezy może jeszcze ulec zmianie i być wzbogacony o kolejne atrakcje.

Tego samego dnia, w Muzeum Orła Białego, czyli po sąsiedzku, odbędzie się koncert „Jeszcze będzie wspaniale”, na którym też będzie prowadzona zbiórka na rzecz Jasia Czarnoty.
Zobacz szczegóły:

Jeszcze będzie wspaniale – Muzeum Orła Białego w Skarżysku zaprasza na koncert z akcentem charytatywnym

Zapraszamy!

charytatywne kółko jaś czarnota
„Charytatywne kółko dla Jaśka” to impreza rekreacyjna na rzecz Jasia Czarnoty

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to