Kwestowanie w czasach pandemii. Finał WOŚP 2021 w Skarżysku skromniejszy, czekamy na wyniki

2459
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy siłą rzeczy musiał być skromniejszy niż zazwyczaj. Mimo to na ulice ruszyła ponad setka wolontariuszy, a puszki były też w rękach rozmaitych grup, instytucji czy firm.

Pandemia koronawirusa i spowodowana nią narodowa kwarantanna wymusiły ograniczenie planów fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Skarżysku-Kamiennej nie mogliśmy się spotkać w Miejskim Centrum Kultury, ale mogliśmy za to spotkać wolontariuszy z puszkami w różnych miejscach miasta.

W naszym mieście na ulice wyszło ostatecznie ponad 130 wolontariuszy. Dzięki temu, że była niedziela handlowa, wielu z nich kwestowało pod sklepami.

Tu zobaczysz, ile zebrano w sztabach WOŚP w Skarżysku i Suchedniowie:

Finał WOŚP 2021 w liczbach: Tyle zebraliśmy w Skarżysku, Suchedniowie i Powiecie Skarżyskim

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Jak co roku wśród wolontariuszy dominowała młodzież, ale były też całe rodziny. Najskuteczniejszej w poprzednich latach Natalii Molasy jak zawsze pomagali rodzice, a z pewnością najbardziej charakterystyczny strój miały dwie wolontariuszki – Patrycja Topolska z córką Roksaną, przebrane odpowiednio za żyrafę i jednorożca.

Puszki ze skarżyskiego sztaby pobrały też rozmaite nieformalne grupy, organizacje czy firmy. Na cotygodniowym spotkaniu pieniądze zbierali biegacze z grupy Skarżysko Biega, którzy tym razem spotkali się na Kruku w Suchedniowie. Wynik ich zbiórki to ponad 1900 złotych.

Nie po raz pierwszy do zbiórki przyłączyły się Morsy z MadagaSkaru. Na Rejowie też zebrali całkiem pokaźną kwotę.

Tutaj relacja z morsowania i kwesty na finale WOŚP 2021:

Morsowanie z kwestowaniem, czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na Rejowie w Skarżysku

 

To właśnie skarżyska grupa morsów jako pierwsza zdała puszkę. Teraz trwa liczenie pieniędzy i w poniedziałek powinniśmy poznać wynik finansowy tegorocznego finału.

Poprzedni rok był rekordowy zarówno dla poszczególnych sztabów, jak i Skarżyska, a także Suchedniowa i całego powiatu skarżyskiego.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to