Wiadukt w ciągu al. Piłsudskiego w Skarżysku został zamknięty 10.04.2021 r.
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Wiadukt nad torami w Skarżysku-Kamiennej, w ciągu alei Piłsudskiego, został zamknięty 10 kwietnia 2021 roku. Choć była to sobota, już widać było, że kierowców czeka wiele utrudnień i to nie tylko, jeśli chodzi o nadrabiane kilometry.

Za pierwszy dzień przebudowy wiaduktu w Skarżysku-Kamiennej można uznać 10 kwietnia 2021 roku. Właśnie tego dnia wiadukt został zamknięty dla ruchu samochodowego i pieszego. Wkrótce rozpocznie się jego burzenie i stawianie nowego.

Został też zamknięty odcinek alei Piłsudskiego pomiędzy ulicami Tysiąclecia i Niepodległości. Ulica Niepodległości jest na razie przejezdna na wprost.

Tak będzie wyglądał wiadukt w Skarżysku-Kamiennej po przebudowie:

Projekt nowego wiaduktu w Skarżysku już gotowy [wizualizacje]

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Które ulice w Skarżysku są zamknięte dla ruchu?

Te odcinki ulic są wyłączone z ruchu od 10.04.2021 r:

  • Aleja Piłsudskiego od ul. Niepodległości do ul. 11 Listopada wraz z wiaduktem
  • Aleja Piłsudskiego od ul. Tysiąclecia do ul. Niepodległości (Ulica Niepodległości będzie przejezdna na wprost jeszcze przez kilka miesięcy). Jadąc al. Piłsudskiego w kierunku wiaduktu, dojedziemy mniej więcej do wysokości PGE (ZEORK), gdzie jest nawrotka
  • Ulica Tysiąclecia na odcinku od Zespołu Szkół Technicznych do miejsca, gdzie powstaje nowy blok mieszkalny naprzeciwko stadionu Ruchu

 

Objazdy, utrudnienia i korki

Jedna z tras objazdowych będzie wiodła przez osiedle Zachodnie, czyli ulicami Niepodległości, Legionów i Ekonomii. Aby ułatwić przejazd przez skrzyżowanie ulic Legionów i Ekonomii, w tym miejscu powstało tymczasowe rondo. Nawet w taki dzień jak sobota, kiedy ruch nie jest duży, widać było pierwsze korki. Dużo większe będą w dni robocze. Niewykluczone, że lepszym wyjściem będzie skorzystanie z ulicy Obuwniczej, zwłaszcza jadąc od Kamiennej. Sznur samochodów stał również na skrzyżowaniu ulic Legionów, Metalowców i Niepodległości.

 

Do kiedy wiadukt w Skarżysku będzie zamknięty?

Wiadukt w Skarżysku będzie zamknięty aż do momentu, gdy w jego miejscu stanie nowy, dwujezdniowy. Koniec budowy wiaduktu w Skarżysku ma nastąpić przed końcem 2022 roku.

Odcinek alei Piłsudskiego od ulicy Niepodległości do ulicy Tysiąclecia zostanie otwarty wcześniej, gdy już zostanie przebudowany. Dokładny termin nie jest znany.

Po oddaniu tego odcinka Piłsudskiego nastąpi zamknięcie ulicy Niepodległości przy wiadukcie, aby drogowcy mogli przystąpić do budowy ronda. To ma się stać mnie więcej latem 2021 roku.

Przebudowa wiaduktu w Skarżysku to część większej inwestycji komunikacyjnej:

Megadotacja dla Skarżyska na nowy wiadukt nad torami i rondo

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to