Zofia Piwnik ze Skarżyska laureatką ogólnopolskiego konkursu Fundacji PGE. W nagrodę pojechała ze swoją klasą na wycieczkę

1483
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Klasa IVB ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skarżysku-Kamiennej wybrała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Warszawie. To nagroda, jaką zdobyła dla swojej klasy Zofia Piwnik, która namalowała unowocześnioną wersję jednego z obrazów z tego właśnie muzeum.

Zofia Piwnik, 11-latka ze Skarżyska-Kamiennej, wzięła udział w konkursie „Spotkania ze sztuką” zorganizowanym przez Fundację PGE, czyli fundację firmy, która swoje oddziały ma również w naszym mieście.

zofia piwnik skarzysko
Zofia Piwnik

Nastolatka postanowiła namalować unowocześnioną wersję słynnego obrazu pt. „Bociany”, którego autorem jest Józef Chełmoński. Zamiast bocianów na jej obrazie są drony, a nad krajobrazem górują słupy wysokiego napięcia. To właśnie nawiązanie do branży, w jakiej działa Polska Grupa Energetyczna.

To oryginał – „Bociany” Józefa Chełmońskiego; źródło: Autorstwa Józef Chełmoński – https://cyfrowe.mnw.art.pl/en/catalog/510861, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70712051
To wersja Zosi Piwnik
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W nagrodę Zosia Piwnik wraz ze swoją klasą IVB ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skarżysku pojechała do Muzeum Narodowego w Warszawie. To właśnie tam wiszą „Bociany”. Młodzież wraz z opiekunami mogła więc porównać oba dzieła. Możemy się tylko domyślać, które im się bardziej podobało… 😉

Zofia Piwnik

Dla Zofii Piwnik nie był to pierwszy poważny konkurs, w którym zdobyła nagrodę. Już raz „przerobiła” inny bardzo znany obraz. „Pocałunek” Gustava Klimta wykonała w wersji… do zjedzenia – w formie kanapki. Zdobyła za tę pracę nagrodę specjalną w tegorocznym konkursie „Sztuka na talerzu”.

Kilka lata temu z kolei była laureatką innego ogólnopolskiego konkursu, który ogłosił Lidl. Ten również dotyczył jedzenia. Zosia zaprojektowała etykietę na słoik miodu sprzedawanego w Lidlu. Mogła więc potem kupić… miód z etykietą własnego autorstwa.

Gratulacje dla utalentowanej młodej skarżyszczanki!


 Zdjęcia pochodzą z prywatnego archiwum Zofii Piwnik.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to