Godzina „W” w klasztorku: Patriotyczne pieśni i msza święta ku pamięci powstańców warszawskich

576
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet – internet światłowodowy i telewizja
Scarnet – internet światłowodowy i telewizja
Scarnet – internet światłowodowy i telewizja
Scarnet – internet światłowodowy i telewizja

W Skarżysku-Kamiennej Godzinę „W” można było uczcić na kilka sposobów. Ojcowie franciszkanie wraz z bibliotekarzami zaprosili do siebie, aby wspólnie śpiewać patriotyczne piosenki oraz pomodlić się za tych, którzy walczyli o wolną Warszawę i Polskę.

Przy klasztorku w Rynku na zaproszenie ojców franciszkanów oraz bibliotekarzy z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej odpowiedziało wiele osób, które wspólnie chciały uczcić pamięć powstańców warszawskich.

Spotkanie przy kościele parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Potem pod przewodnictwem Leszka Stecia i przy akompaniamencie kapeli działającej przy ośrodku patriotycznym Civitas Polonia zebrani śpiewali piosenki powstańcze oraz inne utwory patriotyczne, min. „Hej chłopcy, bagnet na broń”, „Warszawo ma” czy „Warszawskie dzieci”.


ZBIÓRKA NA RZECZ SZPITALA W SKARŻYSKU

Na spotkanie przybyło kilkoro kombatantów: Marianna Fudala ps. Zuzia, działająca w oddziałach Ponurego, Zofia Kania z Szaraków oraz podkomendni Antoniego Hedy-Szarego – Stefan Kowalski i Jan Pela. Obecny był również prezydent Skarżyska Konrad Krönig.

Po części muzycznej odbyła się msza święta w intencji powstańców.

Godzina „W” na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Krasińskiego w Skarżysku:

Godzina „W” w Skarżysku: Biało-czerwone skrzyżowanie przy dźwiękach klaksonów i syren

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here