Jedno z największych sportowych wydarzeń roku w Skarżysku, czyli III Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Skarżysko-Kamienna Cup 2017 zakończyło się sukcesem gospodarzy, czyli Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”.

Ponad trzystu zawodników stawiło się w sobotę w Skarżysku, aby rywalizować o medale i pucharu. Na matach w hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji walczyli zwodnicy 24 polskich i 2 rosyjskich klubów.

Skarżyski klub, dowodzony przez senseia Zbigniewa Zaborskiego, wygrał klasyfikację drużynową, a indywidualnie nasi zawodnicy zajmowali wysokie pozycje, w tym kilka pierwszych miejsc.

Waleczne bliźniaczki, Nadia i Nikola Pieniążek, z rodzicami, Anną i Krzysztofem

Nie zawiedli nasi faworyci. Podobnie jak w zeszłym roku, w swojej kategorii zwyciężył Albert Malik. Wygrała też Oliwia Fornal, która przygotowuje się do mistrzostw Europy, które wkrótce odbędą się w Kielcach.

Tak jak i rok temu, tak i teraz w jednej z kategorii dziecięcych w finale naprzeciw siebie stanęły bliźniaczki Nadia i Nikola Pieniążek. Tym razem lepsza była Nadia, która zrewanżowała się siostrze za porażkę z 2016 roku.

W kategorii masters nie było mocnych na małżeństwo Monikę i Andrzeja Świerczyńskich, a ich dzieci, Maja i Borys, również stanęły na podium.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli ponadto: Wiktoria Sokół, Julia Domagała, Jakub Wawrzonek i Szymon Zych.

III Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Skarżysko-Kamienna Cup 2017 – wyniki:

K 10-11 lat +35 kg

  1. ŁYCZEK Amelia Końskie-Mateusz Garbacz
  2. BIAŁECKA Martyna Końskie-Mateusz Garbacz
  3. PROKHINA Sofiia Rosja I
  4. WIĘCKOWICZ Natalia Końskie-Beata Kij

 

K 10-11 lat -30 kg

  1. SOKÓŁ Wiktoria Skarżysko-Kamienna
  2. MALIŃSKA Agata Wrocław
  3. DOMAGAŁA Aleksandra Skarżysko-Kamienna
  4. KOZIELSKA Zofia Końskie-Mateusz Garbacz

 

K 10-11 lat -35 kg

  1. DOMAGAŁA Julia Skarżysko-Kamienna
  2. TRESHCHEVA Iuliia Rosja I
  3. ŁYCZEK Gabriela Końskie-Mateusz Garbacz
  4. SKUBIDA Aleksandra Sandomierz

 

K 12-13 lat -45 kg

  1. DŁUGOSZ Julia Starachowice
  2. IVANOVA Alisa Rosja 2
  3. KWIATEK Karolina Starachowice
  4. GASIŃSKA Martyna Rawa Mazowiecka

 

K 12-13 lat -55 kg

  1. MAŁECKA Oliwia Końskie-Mateusz Garbacz
  2. CZYŻEWSKA Wiktoria Końskie-Beata Kij
  3. TSUPKINA Renata Rosja I
  4. SEWERYN Julia Starachowice

 

K 14-15 lat +60 kg

  1. SIMBABA Anastasia Rosja I
  2. KOŚKA Alicja Końskie-Beata Kij
  3. WIEWÓRKA Julia Łosice

 

K 14-15 lat -55 kg

  1. SZEREMETA Julia Chełm
  2. DĄBROWSKA Zuzanna Józefów
  3. HELISZ Ewa Lubsza
  4. SZEWCZUK Daria Radzymin

 

K 14-15 lat -60 kg

  1. FORNAL Oliwia Skarżysko-Kamienna
  2. BANASIK Daria Radzymin
  3. DRÓŻDŻ Paulina Końskie-Mateusz Garbacz
  4. TRUDNOS Klaudia Skarżysko-Kamienna

 

K 16-17 lat -60 kg

  1. KULA Aleksandra Leżajsk
  2. DAJEWSKA Adrianna Starachowice
  3. ŁUKASIK Sylwia Kielce II
  4. DĄBEK Wiktoria Leżajsk

 

K 16-17 lat -65 kg

  1. JAŚKOWSKA Katarzyna Ćmińsk
  2. LISOWSKA Dominika Skarżysko-Kamienna
  3. PAPIEŻ Natalia Kielce I
  4. CHALECKA Joanna Łosice

 

K 6-7 lat -20 kg

  1. PIENIĄŻEK Nadia Skarżysko-Kamienna
  2. PIENIĄŻEK Nikola Skarżysko-Kamienna
  3. ALEKSANDROWICZ Julia Skarżysko-Kamienna
  4. SIELSKA Joanna Końskie-Mateusz Garbacz

 

M 6-7 lat +25 kg

  1. TIMERBULAT Roman Rosja I
  2. CHUMAKOV Nestor Rosja 2
  3. KANIOWSKI Franek Ćmińsk
  4. CIESZKOWSKI Michał Końskie-Mateusz Garbacz

 

M 6-7 lat -20 kg

  1. WAWRZONEK Jakub Skarżysko-Kamienna
  2. FORNAL Jakub Skarżysko-Kamienna

 

M 6-7 lat -25 kg

  1. POLAK Błażej Józefów
  2. LIAPIN Roman Rosja I
  3. ŚWIERCZYŃSKI Borys Skarżysko-Kamienna
  4. MATCZAK Szymon Lubsza

 

M 8-9 lat +30 kg

  1. MALIK Albert Skarżysko-Kamienna
  2. CZUBAT Jakub Leżajsk
  3. SPŁAWSKI Mikołaj Kalisz
  4. AUGUSTYNOWICZ Piotr Józefów

 

M 8-9 lat -30 kg

  1. ZYCH Szymon Skarżysko-Kamienna
  2. LISOWSKI Piotr Skarżysko-Kamienna
  3. SENIUK Mciej Chełm
  4. MILOVANOV Arsenii Rosja I

 

 

K 8-9 lat +30 kg

  1. BANASZCZYK Dominika Szydłowiec
  2. ALEKSANDROWICZ Wiktoria Skarżysko-Kamienna
  3. LEŚNIOWSKA Zofia Wrocław
  4. KAŚNIEWSKA Wiktoria Skarżysko-Kamienna

 

K 8-9 lat -30 kg

  1. BIRIUKOBA Karolina Rosja I
  2. SKOREK Angelika Skarżysko-Kamienna
  3. ŚWIERCZYŃSKA Maja Skarżysko-Kamienna
  4. OLEKSIAK Maja Skarżysko-Kamienna

 

 

M 10-11 lat +35 kg

  1. RONDOŚ Igor Chełm
  2. KORNEV Vladimir Rosja I
  3. GOVORUKHIN Ivan Rosja 2
  4. MACHWITZ Mateusz Lubsza

 

M 10-11 lat -30 kg

  1. KACPRZAK Jan Józefów
  2. LIAPIN Andrej Rosja I
  3. KUIMOV Aleksei Rosja 2
  4. MRÓZ Piotr Ćmińsk

 

M 10-11 lat -35 kg

  1. PODVOISKII Nikita Rosja I
  2. POLISHCHUK Danila Rosja I
  3. BRYZEK Igor Choszczno
  4. BĄK Mikołaj Szydłowiec

 

M 12-13 lat -45 kg

  1. STEGANTSEV Boris Rosja I
  2. STUKOV Aleksandr Rosja I
  3. BEDNAREK Mateusz Lubsza
  4. JANKA Kacper Szydłowiec

 

M 12-13 lat -55 kg

  1. ZHELENOV Roman Rosja I
  2. DADYANOV Alan Rosja I
  3. SKOBEL Jan Sandomierz
  4. OWCZAREK Jakub Końskie-Mateusz Garbacz

 

M 12-13 lat+55 kg

  1. KARBOWNIK Szymon Końskie-Mateusz Garbacz
  2. KAMROWSKI Igor Radzymin
  3. BIŃKOWSKI Wiktor Kielce I
  4. NOWOCIEŃ Filip Końskie-Mateusz Garbacz

 

M 14-15 lat -55 kg

  1. PAWŁOWSKI Artur Białystok
  2. BRYZEK Filip Choszczno
  3. MĘDREK Jakub Leżajsk
  4. KARAKUŁA Krispin Leżajsk

 

M 14-15 lat -60 kg

  1. WINECKI Adrian Szydłowiec
  2. KOPCIK Łukasz Lubsza
  3. DETKO Mikołaj Kielce I

 

M 14-15 lat +60 kg

  1. BIRYKOV Nikita Rosja I
  2. KOZIELSKI Olgierd Końskie-Mateusz Garbacz
  3. BILSKI Patryk Kielce I
  4. JAKUBOWSKI Kacper Starachowice

 

M 16-17 lat +70 kg

  1. MARCINKOWSKI Patryk Leżajsk
  2. GRĘBOSZ Filip Kielce II
  3. MAŁYSA Bartosz Lubsza
  4. MAŁECKI Maciej Białystok

 

M 16-17 lat -65kg

  1. ZINOWKO Maciej Ełk
  2. PODLECKI Maks Radzymin
  3. MALTSEV Maxim Rosja 2
  4. SIKORA Mateusz Kielce I

 

M 16-17 lat -70 kg

  1. KASZA Dominik Kielce II
  2. KORCHOWIEC Jakub Leżajsk
  3. LUDWICZAK Oskar Kielce I
  4. KAPICA Mateusz Katowice

 

 

K masters -60 kg

  1. ŚWIERCZYŃSKA Monika Skarżysko-Kamienna
  2. CUROŁA Agnieszka Kielce I
  3. SZAJDA Anna Końskie-Beata Kij
  4. KARAKUŁA Ewelina Końskie-Beata Kij

 

M masters +80 kg

  1. GORBATOV Fedor Rosja I
  2. KLYTA Zenon Lubsza
  3. PIETREK Andrzej Lubsza
  4. JACH Bartłomiej Skarżysko-Kamienna

 

M masters -80 kg

  1. ŚWIERCZYŃSKI Andrzej Skarżysko-Kamienna
  2. WAWRZONEK Rafał Skarżysko-Kamienna
  3. ZYCH Marcin Skarżysko-Kamienna

 

M senior +80 kg

  1. ROMANIUK Oskar Białystok
  2. WOLNY Patryk Lubsza

 

M senior -75 kg

  1. BIDAS Wiktor Józefów
  2. JANUS Krzysztof Ćmińsk
  3. LECHNIAK Szymon Józefów
  4. DĄBROWSKI Maciej Kielce I

 

M senior -80 kg

  1. KOWALCZYK Jacek Kielce II
  2. GŁOS Grzegorz Katowice
  3. ŚLUSARSKI Jakub Skarżysko-Kamienna

 

  • Zaborek

    Ogromne podziekowania dla rodziców opiekunów za pomoc logistyczną podczas turnieju za pomoc w przygotowaniach do turnieju, zawodnikom za wspaniałą postawę. Sponsorom za dar serca Panu Prezydentowi za wkłąd jaki wniósł w temn turniej. Wielki Szacun dla wszystkich OSU.

  • Anna

    Jak zawsze fotki sa rewelacyjne.