Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego od trzech lat służy osobom niepełnosprawnym

1328
BEZPŁATNE PORADY PRAWNE
bezplatne porady prawne skarzysko
bezplatne porady prawne skarzysko

Niedawno minęły trzy lata od momentu uruchomienia wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, którą prowadzi Stowarzyszenie Rodzin  i Przyjaciół  Osób  Niepełnosprawnych. Jak się okazało, jest to bardzo potrzebna w naszym mieście instytucja.

Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego ma nową siedzibę. Kliknij, aby zobaczyć szczegóły:

Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego w Skarżysku znów działa! W nowej siedzibie!

 

W ciągu tych trzech lat z oferty wypożyczalni skorzystało trzysta osób. A wypożyczyć można tam m.in.:

  • Wózki inwalidzkie
  • Balkoniki
  • Kule łokciowe i pachowe
  • Trójnogi i czwórnogi

Początkowo znaczną część sprzętu stanowił dar od Waltera Matta, Niemca, który w ten sposób chciał zadośćuczynić Polakom krzywdy, jakich w przeszłości doznali od Niemców. Darczyńca sam znalazł stowarzyszanie i dostarczył sprzęt.

Wypożyczalnia cieszy się tak dużym powodzeniem, że stowarzyszenie w międzyczasie dokupiło znaczną ilość sprzętu. – Cieszymy się bardzo, że możemy swoim działaniem wspierać osoby chore, niepełnosprawne, w podeszłym wieku, czy po urazach.  Działalność wypożyczalni nie byłaby jednak tak owocna, gdyby nie sponsorzy i przyjaciele – mówi Danuta Janiec, prezes zarządu stowarzyszenia.

Nowy sprzęt kupowany jest również dzięki wpływom z 1% podatku oraz za środki ze zbiórek plastikowych nakrętek.  – Przy okazji naszego małego jubileuszu dziękujemy za wsparcie finansowe, za kibicowanie naszym poczynaniom, za okazywane zrozumienie i serce dla tych najbardziej potrzebujących pomocy. A z okazji świąt Wielkiej Nocy, w imieniu członków  stowarzyszenia  życzę wszystkim  naszym  przyjaciołom, aby ten  wyjątkowy czas  był pełen  wiary, nadziei i miłości, a spotkania w gronie najbliższych upływały w miłym wiosennym nastroju – dodaje Danuta Janiec.

Wypożyczalnia znajduje się w budynku Przychodni Miejskiej nr 3 przy ul. Aptecznej 7. Wejście usytuowane jest od strony skweru przed Urzędem Miasta. Osoby chcące skorzystać z oferty wypożyczalni proszone są o uprzedni kontakt telefoniczny pod numerami: 41 25 15 964 lub 663 378 265.

Danuta Janiec - Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnegoWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnegoWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnegoWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here