fot. Renata Podlewska
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Aleksandra Lunge, uczęszczająca do Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Skarżysku-Kamiennej, została laureatką konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Nagrodę otrzymała na gali na Zamku Królewskim w Warszawie z rąk Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Aleksandra Lunge wzięła udział w konkursie w kategorii „Tkanina i aplikacja”. Jej praca zatytułowana „Podróż do Meksyku” zdobyła 3. miejsce w konkursie, w którym startowali uczestnicy z całej Polski.

Na gali w Warszawie Aleksandrze towarzyszyły Renata Podlewska, kierownik Powiatowego  Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Małgorzata Ślizak, instruktor terapii zajęciowej w PŚDS, która pracowała z Aleksandrą nad pracą konkursową.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to największy w Polsce przegląd dorobku artystycznego placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych. Biorą w nim udział uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawni mieszkańcy domów pomocy społecznej. Konkurs od 2003 roku promuje i nagradza twórczość osób z niepełnosprawnościami.

Konkurs przyczynia się do propagowania arteterapii jako formy rehabilitacji oraz uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i kulturalnym. Celem konkursu jest rozwój osobisty osób niepełnosprawnych oraz przezwyciężanie ich izolacji społecznej, a ponadto zwrócenie uwagi szerszej opinii publicznej na walory artystyczne sztuki osób niepełnosprawnych.

– Kolejna edycja organizowanego przez PFRON konkursu ukazuje ogromne znaczenie placówek terapeutycznych, w których odkrywane są nietuzinkowe talenty. To wielka praca instruktorów terapii zajęciowej, opiekunów i nauczycieli, którzy przez zaangażowanie i codzienną pracę inspirują podopiecznych do rozwoju artystycznego – podkreśla Marlena Maląg, prezes PFRON.

W każdej z pięciu kategorii przewidziano nagrody pieniężne dla placówek zgłaszających prace, a także samych twórców. Nagrodę placówka może przeznaczyć na dowolny cel związany z rehabilitacją społeczną uczestników lub mieszkańców.

Do tegorocznej edycji konkursu do wojewódzkich Oddziałów PFRON zgłoszono 1883 prace.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda.

fot. Renata Podlewska

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to