Ahoj przygodo, witaj przyrodo!

1411
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Leśne zacisze w Lisowie oraz Jaskinia Raj i Centrum Neandertalczyka – to miejsca, które odwiedzili podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, Warsztatu Terapii Zajęciowej i Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy.

Oba miejsca to dobrze znane atrakcje turystyczne naszego regionu i na uczestnikach wycieczki również zrobiły wrażenie. Wizyta, która odbywała się w ramach projektu „Ahoj przygodo, witaj przyrodo” bardzo się skarżyszczanom podobała.

W Leśnym Zaciszu w miejscowości Lisów uczestnicy wycieczki zobaczyli z bliska 90 gatunków zwierząt pochodzących z różnych kontynentów. Niezwykłą atrakcją był wspólnie spędzony czas na dużym placu zabaw bogatym w gry terenowe, urządzenia rozrywkowe i  siłownię plenerową.

Podczas drugiego spotkania uczestnicy projektu zwiedzili Jaskinie Raj oraz Centrum Neandertalczyka. Jaskinia Raj, rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne, zachwyciła  bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. W Centrum Neandertalczyka podopieczni poznali chronologiczne etapy w rozwoju istot człowiekowatych. Multimedialna forma przekazu sprawiła, że informacje bardzo zaciekawiły uczestników wycieczki.

Projekt „Ahoj przygodo, witaj przyrodo” dofinansowywany jest przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego ze środków PFRON 2017 r.

Zdjęcia: archiwum SOSW nr 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here