10 pompek lub przysiadów oraz 100 lat od skarżyskiego Kauflanda dla Alexa Michalskiego – tak zaczyna się akcja #alexchallenge

6542
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Ekipa marketu Kaufland ze Skarżyska-Kamiennej robiła pompki i przysiady, aby pomóc Alexowi „Superbohaterowi” Michalskiemu. W ten sposób rusza akcja #AlexChallenge.

Market Kaufland został nominowany w akcji #gaszynchallenge przez swoich kolegów z marketu w Końskich. Ekipa skarżyskiego Kauflanda postanowiła przemianować akcję, aby pomóc Alexowi Michalskiemu, chłopcu ze Skarżyska-Kamiennej, który urodził się jako skrajny wcześniak i od momentu urodzenia przeszedł wiele chorób, liczne operacje i wymaga stałej opieki lekarskiej.

alex michalski skarzysko
Alex Michalski, fot. ALEX Superbohater/Facebook

Kaufland Skarżysko pompuje i przysiada dla Alexa

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Ekipa Kauflanda na czele z dyrektorem marketu Marcinem Kleczajem zebrała się w poniedziałkowy ranek przy swoim miejscu pracy. Część wybrała pompki, inni przysiady. Po ćwiczeniach wspólnie odśpiewali „100 lat…” Alexowi. Wiele osób przebrało się specjalnie na tę urodzinową okazję.

– Sporo osób przyszło, mając wolne lub nawet będąc na urlopach. Przyprowadzili też dzieci – mówi Katarzyna Pieniążek-Sadza, która koordynował akcję.

Załoga Kauflanda chce w ten sposób nie tylko pomóc chłopcu, ale też sprawić mu prezent i przyjemność na czwarte urodziny, które chłopiec będzie obchodził 23 lipca. Niestety, Alex Michalski najprawdopodobniej spędzi je w szpitalu, do którego trafił w zeszłym tygodniu na kolejną operację.

Kaufland Skarżysko-Kamienna nominował do akcji #alexchallenge:

  • Castorama Skarżysko
  • Wtórpol
  • Kaufland Kraków, gdzie pracuje były dyrektor skarżyskiego marketu

Zobacz wyzwanie w wykonaniu Wtórpolu:

#AlexChallenge na prawie 500 osób od Wtórpolu. Czy to najliczniejsze pompkowo-przysiadowe wyzwanie w Polsce?

Czy akcja #alexchallenge, podobnie jak inne tego typu, stanie się ogólnopolska? Mamy nadzieję.

Kto jeszcze pomoże Alexowi Michalskiemu?

Ekipa Kauflanda zbierze pieniądze wśród załogi i wpłaci je na publiczną zbiórkę dla Alexa Michalskiego. Chorego chłopca może wspomóc każdy.

Oto link do zbiórki dla Alexa Michalskiego:

Akcja #AlexChallenge to nie jedyna inicjatywa prospołeczna marketu Kaufland w Skarżysku. W sklepie trwa zbiórka nakrętek dla Kai i Kacpra Pisarków, rodzeństwa z rdzeniowym zanikiem mięśni.

Klienci Kauflanda w Skarżysku prawie cały czas mogą wrzucić coś do puszek przy kasach, aby wesprzeć szczytny cel. W sklepie prowadzone są też zbiórki dla banków żywności. Jako firma, Kaufland Polska wsparł szpital w Starachowicach w walce z koronawirusem.

Kaufland pomaga regularnie

Marcin Kleczaj z dumą informuje, że skarżyski market w 2018 roku zebrał najwięcej pieniędzy spośród polskich sklepów sieci w zbiórce na wioski dziecięce.

– Za pierwsze miejsce otrzymaliśmy puchar, z którego jesteśmy dumni. My się chętnie przyłączamy do akcji, a nasi klienci, mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej, chętnie dołączają i wspierają zbiórki – mówi dyrektor Kauflanda.

Alex Michalski – buperbohater, który walczy o życie każdego dnia

Alex Michalski urodził się 23 lipca 2016 roku jako skrajny wcześniak, w 27 tygodniu ciąży. Lekarze dawali mu niewielkie szanse na przeżycie. Chłopiec cierpi na wiele schorzeń, przechodził wiele chorób, między innym zapalenie opon mózgowych, wylew i sepsę. Był operowany ponad dwadzieścia razy. Chłopiec nie chodzi, nie siedzi, nie mówi, wymaga stałej opieki i rehabilitacji.

Alex Michalski ma swój fanpage na Facebooku „Alex Superbohater”:

https://www.facebook.com/alexsuperbohater/

oraz konto na stronie Wspólnoty „Zdążyć z pomocą”:

https://dzieciom.pl/podopieczni?protege_id=30684

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to