Supermorsowanie dla Superbohatera. Szczęśliwe były morsy i szczęśliwy jest Alex Michalski

1087
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Morsowanie dla Superbohatera Alexa Michalskiego zgromadziło na zalewie Rejów mnóstwo osób. Nie wszyscy weszli do wody, ale wszystkim się podobało. Zwłaszcza Alexowi i jego bliskim, bo zbiórka znacznie przybliżyła ich do zakupu specjalistycznego krzesełka rehabilitacyjnego.

Alex Michalski od momentu urodzenia jako skrajny wcześniak, a ma już sześć lat, bohatersko walczy o zdrowie życie. To ciężka walka i całkiem słusznie chłopiec zasłużył sobie na miano superbohatera.

W tej walce nieodzowna jest pomoc jego bliskich, a także ludzi dobrej woli. Tych nie brakuje. Wielu z nich pojawiło się w niedzielne południe, 15 stycznia 2023 roku, nad zalewem Rejów.

Punktem głównym programu było morsowanie, ale nie było jedynym. To był prawdziwy piknik rodzinny skarżyszczan, na których czekał poczęstunek, świetna atmosfera, a przede wszystkim okazja, by wspomóc finansowo Alexa.


Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Pyszności przygotowali wolontariusze, których wsparli cukiernia Azalia i restauracja Miszmasz na Talerzu.

O końcowym efekcie finansowym zbiórki poinformujemy wkrótce.

Poza możliwością kąpieli w zimnej wodzie był poczęstunek oraz ognisko. Z pierwszej możliwości skorzystali ci najtwardsi, ale do reszty już specjalnie namawiać nie trzeba było.

Na Rejowie pojawiły się morsy z Jastrzębia, do wody weszło też kilkoro z uczniów skarżyskiego hufca OHP. Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwali strażacy z OSP Skarżysko-Kamienna, a wszystkim przygrywał DJ Gabriello, czyli Gabriel Adamczyk.

Alex również pojawił się na Rejowie, choć ostatnimi czasy z jego zdrowiem nie jest najlepiej. Chłopiec spędził sporo czasu w Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie przeszedł operację na zastawce.

Dzięki licznej obecności i dużej ofiarności zakup specjalistycznego krzesełka rehabilitacyjnego dla Alexa znacznie się przybliżył. Taki sprzęt to jedno z wielu urządzeń, których chłopiec i jego bliscy potrzebują, by codzienne życie było dla nich łatwiejsze.

A łatwe nie jest. Alex Michalski jako skrajny wcześniak nie mówi, nie chodzi, nie siedzi. Od urodzenia zmaga się z licznymi komplikacjami zdrowotnymi i chorobami. Przeszedł już wiele operacji. Niestety, bardzo często musi przebywać w szpitalu z powodu licznych komplikacji.

Alexowi można pomóc też, dokonując wpłaty na zbiórkę internetową na SiePomaga: