Dziki zadebiutują w lidze. Apelują o uszanowanie porządku na stadionie Ruchu

1310
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Zespół Eska Dziki Skarżysko zaczyna rozgrywki ligowe. Klub apeluje do mieszkańców miasta o zachowanie porządku na stadionie. Na murawie ląduje szkło z potłuczonych butelek, które zagraża piłkarzom.

Eska Dziki mają za sobą udany występ w rozgrywkach pucharowych, a teraz przed nimi debiut ligowy. Piłkarze znów z pewnością dadzą z siebie wszystko, ale do tego potrzebują wsparcia z trybun.

Wielkie emocje i zwycięstwo po dogrywce! Drużyna Eska Dziki Skarżysko pokonała Radiator$ Stąporków w pucharowym meczu

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Potrzebują, rzecz jasna, dopingu, ale proszą też, aby ci, którzy przesiadują na trybunach na co dzień, uszanowali zdrowie grających w piłkę. Spożywane są tam różne napoje, w tym alkoholowe. Potem te butelki są tłuczone. Szkła są nie tylko na trybunach, ale znajdują się też na bieżni i murawie.

Nowy skarżyski klub apeluje do bywalców o poszanowanie zdrowia piłkarzy. Grają tam zresztą nie tylko Eska Dziki. Również kobieca drużyna Eski, a także młodzieżowe drużyny Granatu.

Ogromna prośba do młodzieży przesiadującej na trybunach – nikt wam nie przeszkadza w biesiadowaniu i czczeniu wakacji czy urodzin, ale pilnujcie się nawzajem, i jak zobaczycie, że ktoś tłucze butelkę na trybunach, to zwróćcie mu uwagę! Bądźmy wszyscy odpowiedzialni za naszą wspólną Dzik Arenę. Bądźcie przyjaciółmi Dzików, a oni odwdzięczą się zostawieniem serducha na boisku.

 

Rzecznik prasowy skarżyskiej policji Jarosław Gwóźdź, przyznaje, że policjanci otrzymują zgłoszenia o urzędowaniu na stadionie i każdorazowo reagują na zgłoszenia. Policja zachęca do powiadamiania o zakłócaniu porządku. Można to zrobić nie tylko telefonicznie, ale tez przez stronę internetową Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa:

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Skarżysko-Kamienna

 

Przy okazji popijaw palone są ławki. Trybuny w efekcie, jak i cały stadion, podobnie zresztą jak stadion Granatu, to obraz nędzy i rozpaczy. W czwartek na stadionie pracownik MCSiR porządkował trybuny. Czy porządek utrzyma się długo?

Do stadionu zawsze był łatwy dostęp, a teraz jest jeszcze łatwiejszy, ponieważ zdemontowano ogrodzenie od strony alei Piłsudskiego w związku z przebudową ulicy. Jak informuje Izabela Szwagierek, rzeczniczka prasowa urzędu miasta, władze wystąpią do PKP, które jest właścicielem obiektu, o postawienie ogrodzenia.

Rozwiązaniem problemu wandalizmu na trybunach stadionu Ruchu mogłaby być instalacja monitoringu.

Izabela Szwagierek, rzecznika prasowa urzędu miasta:

Staramy się, aby wszystkie newralgiczne punkty w mieści były nim objęte. Nie składamy deklaracji, że monitoring na stadionie Ruchu będzie, ale jest to bez wątpienia jedno z miejsc w mieście, które powinno być monitorowane. Jest to temat do dyskusji.

 

Pozostaje więc liczyć na to, że jedni uszanują wysiłek i zdrowie innych i zaprosić na dwa nadchodzące mecze Eski Dzików Skarżysko-Kamienna na stadionie Ruchu.

Eska Dziki Skarżysko – mamy nową drużyną ligową w mieście. Zagrają w Klasie B, ale najpierw puchar

 

W sobotę 27 sierpnia 2022 roku o godz. 17.00 Eska Dziki zagrają swój pierwszy w historii mecz ligowy. W pierwszej kolejce Grupy I Klasy B zmierzą z zespołem Polan Pierzchnica.

Podczas meczu odbędzie się loteria z fantami, a chętni będą mogli wesprzeć klub datkiem do puszki.

Zobacz relację z meczu Eska Dziki Skarżysko-Kamienna – Polanie Pierzchnica:

Eski Dziki Skarżysko wygrały w ligowym debiucie! Na stadionie znów święto

 

Eska Dziki Skarżysko-Kamienna – Polanie Pierzchnica; grafika: Eska Dziki

 

A już w najbliższą środę 31 sierpnia 2022 roku zagrają w drugiej rundzie Regionalnego Pucharu Polski. Po wyeliminowaniu Radiator$ Stąporków teraz rywalem będzie również A-klasowa Lechia Strawczyn. Początek meczu o godz. 16.30. Wstęp na mecze jest wolny.

Eska Dziki Skarżysko-Kamienna – Lecha Strawczyn; grafika Lechia Strawczyn

Zapraszamy na stadion i do aktywnego dopingu.