Eski Dziki Skarżysko wygrały w ligowym debiucie! Na stadionie znów święto

1313
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Drużyna Eska Dziki Skarżysko-Kamienna w historycznym dla siebie meczu zdobyła komplet punktów. W pierwszej kolejce sezonu pokonał Polanie Pierzchnica.

Po wygranym meczu Eski Dzików w Regionalnym Pucharze Polski przyszła kolej na debiut ligowy. Był to historyczny mecz dla Eski Dzików, bo o ile w pucharze grali już w poprzednim sezonie, to w rozgrywkach ligowych był to ich pierwszy mecz w historii.

Eska Dziki Skarżysko – mamy nową drużyną ligową w mieście. Zagrają w Klasie B, ale najpierw puchar

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Na trybunach z minuty na minutę przybywało kibiców, a na boisku Dziki, podobnie jak w pierwszym meczu, z minuty na minutę rozkręcały się.

W pierwszej połowie oba zespoły miały okazję do goli. Nieco bliżej byli goście, bo trafili m.in. w słupek, a raz świetną interwencją popisał się Dominik Borowiec.

Na bramkę Polan strzelali za to między innymi Maciej Kwaśniewski, Mateusz Witkowski, Jakub Lisowski i Piotr Ozięmbłowski, ale futbolówka nie wpadała do siatki.

Decydujący o losach meczu był początek drugiej części, gdy drogę do bramki, i to dwukrotnie, znalazł Mateusz Witkowski. Dziki objęły prowadzenie i nie oddały go już do końca meczu, choć w końcówce Polanie zdobyli kontaktową bramkę z rzutu karnego.

Ostatecznie Eska Dziki Skarżysko wygrały 2:1 i były to historyczne pierwsze trzy ligowe punkty w historii drużyny. I piłkarze, i kibice mieli znów powody do radości.

W następnej kolejce skarżyska ekipa sobie odpocznie, ponieważ pauzuje. W trzeciej kolejce zagra na wyjeździe z Czarnovią Kielce.

W międzyczasie jednak, i to już w najbliższą środę, 31 sierpnia 2022 roku, Eska Dziki zagrają w drugiej rundzie pucharu. Rywalem, podobnie jak Radiator$ Stąporków w pierwszej rundzie, będzie zespół z Grupy I Klasy A – Lechia Strawczyn. Mecz odbędzie się na stadionie Ruchu o godz. 16.30. Wstęp wolny.

Zapraszamy sympatyków Dzików i futbolu na trybuny, a do tych, którzy bywają tam poza meczami, razem z drużyną apelujemy o zachowanie porządku: