Jak mieszkańcy Skarżyska mogą bezpiecznie korzystać ze smartfonów?

136
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Coraz więcej współczesnych ludzi spędza znaczną część dnia ze smartfonem w ręku, a mieszkańcy Skarżyska nie są wyjątkiem. Gadżet ten od dawna cieszy się największą popularnością, a niektórym zastąpił komputery czy telewizję. Oczywiście smartfony mają wiele zalet, za które wszyscy je kochamy, ale ich aktywne użytkowanie wiąże się też z wieloma zagrożeniami dla zdrowia.

Badania pokazują, że ponad jedna trzecia Polaków chce ograniczyć czas spędzany na smartfonach, ponieważ uważają ich nadmierne używanie za problem. Znaczna część mieszkańców kraju zaczyna korzystać z telefonu zaraz po przebudzeniu lub używa go podczas jedzenia.

I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ telefony pozwalają na rozwiązywanie wielu zadań i dobrą zabawę. Miliony Polaków codziennie sięgają po telefon, by oglądać filmy, czatować na portalach społecznościowych czy grać w gry. Niektórzy lubią hazard, grając w ruletkę i obstawiając zakłady bezpośrednio przez telefon w zaciszu własnego domu. Zwłaszcza że kasyna oferują dziś bonusy na start bez depozytu, co dodatkowo przyciąga graczy. Ogólnie rzecz biorąc, z telefonem w ręku możemy bawić się na wiele różnych sposobów. Ale to wszystko może przerodzić się w różne problemy, w tym bardzo poważne.

Jakie są niebezpieczeństwa korzystania ze smartfonów?

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Najbardziej oczywistą wadą korzystania ze smartfonów są oczywiście problemy ze wzrokiem. Konieczność wpatrywania się w mały ekran i bliskość wyświetlacza do oczu ma najbardziej szkodliwy wpływ na wzrok. A dziś stało się to szczególnie oczywiste, bo wraz z upowszechnieniem się gadżetów, problemy ze wzrokiem stały się charakterystyczne nawet dla młodych ludzi czy dzieci, które kiedyś znacznie rzadziej szukały takiej pomocy i nosiły okulary. Aby uchronić się przed tym problemem, warto częściej odrywać się od telefonów i wykonywać ćwiczenia oczu.

Równie przerażający jest fakt, że nasz telefon zawiera ogromną ilość bakterii. Ekran i inne powierzchnie telefonu mogą zawierać więcej bakterii niż wiele artykułów gospodarstwa domowego. Co więcej, na telefonie może znajdować się więcej bakterii niż w publicznej toalecie! Co więcej, bakterie te mogą być dość niebezpieczne.

W przypadku telefonu jest to szczególnie ważne, ponieważ zbliżamy go do ust, używamy go podczas jedzenia i nie myjemy rąk po jego użyciu. Dlatego ryzyko zarażenia się poważną chorobą jest bardzo wysokie i lepiej jest myć ręce po użyciu telefonów, a także okresowo dezynfekować same gadżety.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to