Kawalerowie i Żonaci Ruchu Skarżysko wkrótce znów zagrają. Również dla Olivera Stachury

1391
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Coraz bliżej do kolejnego meczu Kawalerowie – Żonaci Ruchu Skarżysko-Kamienna. Tym razem piłkarze zagrają nie tylko o zwycięstwo, ale również dla Olivera Stachury, aby wesprzeć go w walce z nowotworem.

Mecz Kawalerowie – Żonaci 2022 Ruchu Skarżysko już się odbył:

Kawalerowie i Żonaci Ruchu Skarżysko zagrali mecz noworoczny. Odbyła się też zbiórka dla Olivera

 

Na 1 stycznia 2022 roku zaplanowany jest kolejny mecz, w którym naprzeciwko siebie staną zespoły Kawalerów i Żonatych Ruchu Skarżysko-Kamienna. Choć wszyscy mają w pamięci rozegrany z kilkumiesięcznym opóźnieniem ostatni mecz, to teraz mają nadzieję, że ten najbliższy uda się rozegrać w terminie. Terminie tak nietypowym, jeśli chodzi o rozgrywki sportowe.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Dokładnie o godz. 12.00 w Nowy Rok na stadion Ruchu wybiegną dwie jedenastki. Będzie to 64. spotkanie. Dotychczas 44 razy wygrywali Żonaci, a Kawalerowie 19 razy. W tej rywalizacji nie ma remisów, a zakończony takim wynikiem w regulaminowym czasie mecz rozstrzygany jest „jedenastkami”.

Nie tylko dla piłkarzy Ruchu

Ruch Skarżysko nie istnieje już od wielu lat, więc nie przybywa piłkarzy, a wręcz ubywa. Dlatego od kilku lat w spotkaniu może zagrać każdy chętny, niekoniecznie mający przeszłość w kolejarskim klubie.

– Do meczu coraz bliżej, więc nie oglądamy się i zapraszamy chętnych. Wiemy, że może być problem z zebraniem składu, szczególnie wśród Żonatych, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do grania. Chcemy kontynuować tradycję noworocznego meczu – mówi Jacek Mosiołek, organizator meczu.

Ostatni mecz nie mógł odbyć się 1 stycznia ze względu na obostrzenia pandemiczne. Doszedł do skutku dopiero 2 maja. Mimo to był ciekawy i obfitował w gole. Kawalerowie wygrali 11:7.

Mecz Kawalerowie – Żonaci Ruchu Skarżysko w końcu się odbył. Piłkarze wygrali z pandemią oraz pogodą i zaserwowali festiwal bramek

 

Kawalerowie i Żonaci zagrają dla Olivera Stachury

Mecz Żonaci – Kawalerowie będzie kolejnym wydarzeniem w Skarżysku, podczas którego odbędzie się zbiórka na rzecz Olivera Stachury. Chłopiec ze Skarżyska, który niedawno skończył 10 lat, zmaga się z nowotworem. Pieniądze, które uda się zebrać, zostaną przeznaczone na leczenie Oliego.

Zapraszamy więc do gry, a sympatyków na trybuny do wsparcia piłkarzy dopingiem, a Olivera choćby niewielką kwotą pieniędzy.

Jego życie wisi na włosku. Ruszyła fala pomocy dla chorego na nowotwór Olivera Stachury ze Skarżyska-Kamiennej

 

Wstęp na mecz, który zostanie rozegrany na stadionie Ruchu przy alei Piłsudskiego, jest oczywiście wolny.

Noworoczny mecz Kawalerów i Żonatych został po raz pierwszy rozegrany w 1959 r. Inicjatorem był nieżyjący Henryk Kozubek, trener i działacz Ruchu. Po nim ciężar rozgrywania meczu wziął na swoje barki jego syn Krzysztof, a po nim z kolei Jacek Mosiołek. Spotkanie wzorowane jest na noworocznym treningu Cracovii i jest najprawdopodobniej drugim pod względem stażu noworocznym wydarzeniem sportowym w Polsce. W 2022 roku odbędzie się po raz 64, a od kilku lat drużyny grają o trofeum – Puchar Henryka Kozubka.