Radość i wzruszenie na zakończeniu roku szkolnego w skarżyskiej Trzynastce

1906
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Wreszcie nadszedł tak upragniony koniec roku szkolnego i zaczęły się wakacje. Każdy się niewątpliwie cieszy, kto uczy lub uczy się, ale w Szkole Podstawowej nr 13 w Skarżysku-Kamiennej były też osoby, które ukradkiem uroniły łzę.

Wakacje! Na to hasło cieszy się każdy uczeń, a i nauczyciel też uśmiecha się na okoliczność odpoczynku od edukacyjnych obowiązków. Tak też było w skarżyskiej Trzynastce w piątek 24 czerwca 2022 r. Uczniowie dostali świadectwa, wielu z nich z wyróżnieniem i zasłużenie udali się na letni wypoczynek.

Piątkowe zakończenie roku szkolnego było jednak wyjątkowe. Tego dnia ze szkołą pożegnało się wiele osób. W tym gronie byli oczywiście ósmoklasiści, którzy zakończyli edukację na poziomie podstawowym.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Ale nie tylko oni. Ten dzień był również dniem pożegnania dla kilkorga nauczycieli i pracowników całego Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku, czyli SP 13 i Przedszkola nr 16, którzy udali się na emeryturę.

W tym gronie była dyrektor SP 13 Elżbieta Chajduga, która pełniła funkcję pierwszego dyrektora ZSP 1 od 2018 roku, gdy przejęła tę funkcję po Andrzeju Warwasie. On również był obecny na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Dziś kieruje komisją oświatową przy skarżyskiej radzie miasta. Wraz z nim do podziękowań i życzeń przyłączył się prezydent Konrad Krönig.

Elżbieta Chajduga

Elżbieta Chajduga wcześniej pracowała, również na dyrektorskich stanowiskach, w nieistniejącej już Szkole Podstawowej nr 11 w Skarżysku, której budynek niedawno zburzono, oraz w również nieistniejącym już po reformie systemu edukacyjnego Gimnazjum nr 1 w Skarżysku. Na stanowisku dyrektora ZSP 1 zastąpi ją Dariusz Kasprzyk, do tej pory nauczyciel WF w szkole oraz trener piłkarski.

Przez znaczną część kariery zawodowej Elżbieta Chajduga pracowała z kilkorgiem osób, które jednocześnie z nią odchodzą na emeryturę. Są to:

  • Elżbieta Pietrasiak – nauczycielka biologii i przyrody w SP 13
  • Danuta Pająk – nauczycielka języka polskiego w SP 13
  • Marta Łękawska – nauczycielka języka polskiego, logopeda w SP 13
  • Janina Kuźmiańczuk – nauczycielka informatyki i techniki w SP 13
  • Elżbieta Kisiel – wychowawca w Przedszkolu nr 16
  • Małgorzata Sielska – wychowawca w Przedszkolu nr 16
  • Sabina Garbacz – sekretarz SP 13
  • Wiesław Garbacz – intendent w SP 13
  • Urszula Majewska – referent w SP 13

Ze szkołą żegnają się też ósmoklasiści, którzy tym samym dołączają do grona absolwentów SP 13. Oni dziękowali swoim nauczycielom, z którymi mieli lekcje przez ostatnich kilka lat. Do podziękowań dołączyli też rodzice, na czele z radą rodziców.

Wspólne pożegnanie odbyło się z towarzyszeniem występów artystycznych i sportowych w wykonaniu uczniów szkoły, w tym zespołów cheerleaderskich Angels.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji, absolwentom dodatkowo powodzenia na nowej edukacyjnej drodze życia, a odchodzącym pracownikom zasłużonego i satysfakcjonującego wypoczynku na emeryturze.

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to