Lepsze Skarżysko idzie do wyborów samorządowych 2024 z Markiem Materkiem i popiera Arkadiusza Boguckiego

1559
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Stowarzyszenie Lepsze Skarżysko przyłączy się do Marka Materka i jego komitetu w nadchodzących wyborach samorządowych, tworząc komitet Marka Materka 24. Kandydatem na prezydenta tej opcji jest Arkadiusz Bogucki.

Arkadiusz Bogucki został nowym prezydentem Skarżyska:

Arkadiusz Bogucki prezydentem Skarżyska-Kamiennej w kadencji 2024–29!

Zobacz wyniki wyborów samorządowych 2024 w Skarżysku i Powiecie Skarżyskim:

Wybory samorządowe 2024. Wyniki wyborów w Skarżysku i Powiecie Skarżyskim

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Stowarzyszenie Lepsze Skarżysko w nadchodzących wyborach nie wystawi swojego kandydata na prezydenta, choć do tej pory mówiło się nieoficjalnie, że będzie nim Konrad Wikarjusz.

Konrad Wikarjusz został ostatecznie zastępcą prezydenta Skarżyska:

Prezydent Skarżyska i radni miejscy złożyli ślubowanie. Arkadiusz Bogucki podał nazwiska swoich współpracowników

W poprzednich wyborach kandydatem Lepszego Skarżyska w wyborach na prezydenta był Grzegorz Łapaj. Ten ceniony samorządowiec zmarł w sierpniu 2022 roku.

Lepsze Skarżysko podjęło decyzję o wspólnym starcie z ekipą Marka Materka, obecnego prezydenta Starachowic.

Dla obserwatorów lokalnej sceny samorządowej nie jest tajemnicą, że Lepsze Skarżysko do tej pory dosyć  krytycznie wypowiadało się o obecnych władzach. Jednoznacznie negatywnie oceniamy to, co się działo w naszym mieście. Jednocześnie dobrze wiemy, jak wygląda sytuacja w naszym mieście, jak wygląda sytuacja finansowa, jak wygląda samo miasto i system zarządzania nim. Obecnie władze wykluczyły mieszkańców z decydowania o mieście, zamykały się na dyskusje z mieszkańcami przekonane o własnej nieomylności czy w końcu prowadziły brutalną wymianę zdań z przedstawicielami lokalnego samorządu.

Nasze stowarzyszenie za główny cel obrało sobie dążenie do zmiany jakościowej stylu i formuły zarządzania miastem. Naszym celem nadrzędnym było stworzenie samorządu inkluzywnego, aktywizującego i włączającego mieszkańców w procesy decyzyjne zachodzące w mieście, samorządu transparentnego , a wreszcie po prostu samorządu gospodarnego, posiadającego długofalową wizję rozwoju miasta. Nasze działania skupiały się na tym, aby pokazywać, że taka wizja samorządu jest możliwa. Doskonałym przykładem tego, że taka wizja jest możliwa, jest samorząd Starachowic pod przewodnictwem prezydenta Marka Materka. To, jak Starachowice się rozwinęły w ostatnich latach, jest naprawdę imponujące i inspirowało nasze środowisko. Wierząc w to, że podobna zmiana jest możliwa w Skarżysku, podjęliśmy rozmowy. Efektem tych rozmów jest decyzja, ze Lepsze Skarżysko pójdzie do wyborów wspólnie z komitetem Marka Materka.
Konrad Wikarjusz

Marek Materek, który w przeddzień tego briefingu oficjalnie potwierdził w Starachowicach, że będzie ubiegał się o ponowny wybór na prezydenta tego miasta, wyraził przekonanie, ze wprowadzenie postulowanych zmian w zarządzaniu miastem jest możliwe również i w Skarżysku-Kamiennej.

Bardzo dziękuję Stowarzyszeniu Lepsze Skarżysko za wsparcie dla naszego kandydata na prezydenta Arkadiusza Boguckiego za wspólny start w wyborach samorządowych z komitetem Marka Materka 24, bo pod takim szyldem w Skarżysku będziemy się ubiegać o urząd prezydenta i mandaty radnych. Ze stowarzyszeniem współpracujemy od dawna, dzieląc się pomysłami i doświadczeniami. Do tej pory w Skarżysku nie można było wcielić tych rozwiązań w życie, ale w tej chwili, z kandydatem na prezydenta Arkadiuszem Boguckim, z dobrą ekipą w radzie miejskiej, jeśli mieszkańcy Skarżyska nam zaufają, to wprowadzenie tych zmian będzie możliwe. Zmiana na lepsze w Skarżysku jest możliwa.Marek Materek

Podobne przekonanie ma też Arkadiusz Bogucki, kandydat na prezydenta Skarżyska ruchu pod przewodnictwem Marka Materka.

Dziękuję za to wsparcie, dziękuję, że zaufaliśmy sobie nawzajem. Prowadziliśmy rozmowy z kilkoma potencjalnymi partnerami, ale nie o osobach, a o programie. Teraz będziemy ten program wdrażać razem z Lepszym Skarżyskiem.Arkadiusz Bogucki

Arkadiusz Bogucki przypomniał pokrótce zarys zamierzeń do zrealizowania po objęciu urzędu, wśród których są między innymi transparentność w sprawowaniu władzy i wydawania pieniędzy gminnych oraz przeprowadzenie audytu urzędu miasta i podległych mu jednostek. Obiecał również, że będzie wsłuchiwał się głosy mieszkańców i składał im tylko realne do zrealizowania propozycje.

Przeczytaj więcej o planach Arkadiusza Boguckiego, kandydata na prezydenta Skarżyska:

Arkadiusz Bogucki na prezydenta, Michał Gałczyński na burmistrza. To ludzie Marka Materka w Skarżysku i Suchedniowie

Konrad Wikarjusz dodał, że władze miasta powinny i będą otwarte na rozmowy z mniejszymi organami władzy lokalnej jak choćby rady osiedlowe. Rozwinięciu ma też ulec idea budżetu obywatelskiego.

Wybory samorządowe 2024 w Polsce odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. Jeśli, w przypadku wyborów na wójta, burmistrza i prezydenta okaże się, że będzie potrzebna druga tura, odbędzie się ona dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia 2024 roku.

W gronie osób, które pojawiły się briefingu, a które zapewne zobaczymy na listach wyborczych KWW Marka Materka 24, byli przedsiębiorca Ewa Warszawa, radna miejska Ewa Michalczewska, działaczka sportowa i przedsiębiorca Agnieszka Kamińska, animator kultury Maciej Wesołowski, nauczycielka Monika Łapaj oraz działająca w organizacjach pozarządowych Agata Klimek.