Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

W piątek na uczestników tegorocznej Letniej Akademii Karate czekają ostatnie atrakcje, a w czwartek odbyło się uroczyste zakończenie. Blisko sto osób bawiło się na dyskotece w Kombinacie Formy.

Od kilkunastu lat Skarżyski Klub sportów Walki „Kyokushin-Karate” prowadzony przez Zbigniewa Zaborskiego zaprasza dzieci na akademie karate. Odbywają się one w wakacje i ferie zimowe. Letnia edycja ma nieco krótszą historię, bo odbyła się po raz ósmy, ale dla wielu dzieci jest już stałym elementem w ich wakacyjnym kalendarzu.

Biorąc udział w akademiach, dzieci poznają nie tylko tajniki karate, ale mają też zagwarantowane inne atrakcje. Sensei Zaborski zdradza nowicjuszom tajniki tej japońskiej sztuki walki, a  pomagają mu w tym jego podopieczni, którzy już trenują w klubie. W mijającej edycji dzieci i młodzież zapoznały się też z zasadami dyscypliny K1, a uczył ich Łukasz Bienias.

Cała rodzina trenuje karate: Maja, Nataniel i Katarzyna Dziurzyńscy
Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Dla wielu dzieci magnesem przyciągającym do udziału w Letniej Akademii Karate są wycieczki, ale nie brakuje i takich, które chcą po prostu rozpocząć przygodę ze sztukami walki. Tak było w przypadku rodzeństwa: 4-letniej Mai i 6-letniego Nataniela. – Syn chciał rozpocząć naukę karate i przy okazji skusiła się też córka. A o tym, że w programie akademii są też wycieczki, wcale nie wiedzieliśmy – mówi Katarzyna Dziurzyńska, mama przyszłych karateków.

Podziękowanie od dzieci:

Kochany Panie Zbyszku,
zaczniemy zwyczajnie,
że z Tobą na akademii było bardzo fajnie.
Nasz sensei wszystkich kocha,
chociaż czasem strzeli focha.
I po nocach wciąż pracuje,
nasze zdjęcia segreguje.
Pan Zbyszek czasem krzyczy,
a po nocach ciągle ćwiczy.
Super z niego gość,
wszyscy znów dostaną w kość.

– uczestnicy VIII Letniej Akademii Karate

A wycieczki są nie byle jakie. W tym roku dzieci odwiedziły park wodny w Krakowie, park rodzinny Magiczne Ogrody w Trzciance koło Janowca oraz sztandarowy cel wycieczek – Bałtów. W piątek odwiedzą park trampolin Hangar 646 w Warszawie.

Na czwartkowym zakończeniu akademii dzieci dziękowały Zbigniewowi Zaborskiemu, a on dziękował rodzicom, sponsorom, w szczególności Łukaszowi Wilczyńskiemu, oraz władzom miasta. – Jestem zadowolony z tegorocznej edycji. Wszystko się udało. Cieszę się, że rodzice mi ufają i powierzają mi swoje dzieci – powiedział Zbigniew Zaborski.

Prezydent wraz ze sponsorami obdarowali dzieci słodyczami, upominkami i wręczyli im dyplomy, po czym dzieci ruszyły w tany.

Letnia Akademia Karate oraz zimowa edycja akademii to imprezy, które Zbigniew Zaborski organizuje od wielu lat. Jak mówi, robi je, aby odciągnąć dzieci od komputerów i telewizorów oraz propagować wśród nich aktywny sposób spędzania czasu wolnego od nauki. Dzieci nie tylko biorą udział w zajęciach sportowych, jak karate, basen czy narty, ale uczęszczają do kina i teatru, jeżdżą na wycieczki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here