Małgorzata Fudala; fot. Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Małgorzata Fudala, neurolog, mieszkanka Suchedniowa, kierownik Oddziału Neurologicznego i Udarowego Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, otrzymała nagrodę Spirit of Excellence przyznawaną przez Europejską Organizację Udarową. Jest pierwszą polską laureatką tej nagrody.

Neurolog Małgorzata Fudala otrzymała nagrodę za ogromne zaangażowanie w proces optymalizacji opieki udarowej. Wyróżnienie otrzymała od przedstawicielki ESO Angels Awards przy udziale dyrekcji szpitala, władz powiatu skarżyskiego i pracowników oddziału, na którym pracuje.

– Mimo że indywidualnie może ktoś lepiej lub gorzej oceniać naszą pracę, to mamy na to twarde dowody, że pracujemy dobrze i wiemy o tym, że pacjenci, którzy do nas trafiają, mają takie same szanse, jakby trafili gdziekolwiek indziej na świecie. Tego się nie da przecenić. Inicjatywa Angels Awards pokazała nam drogę i my idziemy tą drogą. Nie wiemy, co nas jeszcze czeka, stoimy u progu trzeciej fali pandemii, ale świat potrzebuje aniołów i myślę, że damy radę – powiedziała laureatka.

REKLAMA
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024

Nagroda Spirit of Excellence przyznawana jest osobom, które uosabiają „doskonałość w zakresie opieki nad pacjentem z udarem” w swojej pracy z pacjentami, z innymi członkami zespołu szpitalnego oraz osobom, które dążą do podnoszenia standardów doskonałości w swoim szpitalu.

– Dziękuję bardzo całemu zespołowi. Bardzo żałuję, że nie możemy razem świętować na tej uroczystości. Na pewno nie dostałabym tej nagrody, gdyby nie wspaniały zespół, z którym pracuję. Każde ogniwo, jeśli chodzi o leczenie udaru mózgu, jest bardzo ważne, zarówno jeśli chodzi o personel medyczny jak i pozamedyczny i to nie tylko z oddziału neurologii. Wielka jest także praca pracowników SOR, którzy wykazują bardzo duże zrozumienie i którzy wiedzą, że udar mózgu jest takim samym stanem zagrożenia życia jak zawał czy inne stany nagłe. Bez współpracy z nimi też by to nie miało miejsca. Tak samo jeśli chodzi o pracowników zakładu radiologii, laboratorium diagnostycznego. Dobrze, że są to osoby takie, które rozumieją sytuację i starają się walczyć razem z nami o każdą minutę dla pacjenta. Dziękuję również dyrekcji szpitala za to, że mam możliwość realizacji swoich marzeń, swoich planów. Bardzo się cieszę, że to udało się zrealizować akurat w tym szpitalu, bo to jest miejsce bardzo mi bliskie – dodała dr Fudala.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w kameralnym gronie w obecności dyrektora szpitala Leszka Lepiarza, przewodniczącego rady powiatu Jacka Jeżyka, wicestarosty Anny Leżańskiej, naczelnej pielęgniarki Izabeli Mosiołek oraz pielęgniarki oddziałowej oddziału neurologicznego i udarowego Jolanty Banaszewskiej.

W roku 2020 do nagrody Spirit of Excellence nominowano 18 osób z 12 państw. Nagrodę otrzymało pięć osób z Litwy, Hiszpanii, Słowacji, Włoch i Polski. Wśród piątki zwycięzców oraz jako jedyna w Polsce znalazła się dr n. med. Małgorzata Fudala, kierownik Oddziału Neurologicznego i Udarowego Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

Zwycięzcami Nagrody Spirit of Excellence w 2020 r. zostali:

  • Dr Evija Miglane, Litwa
  • Dr Carlos Molina, Hiszpania
  • Matej Polak, Słowacja
  • Dr Francesca Romana Pezzella, Włochy
  • Dr Małgorzata Fudala, Polska

Zobacz również:

Porodówka szpitala w Skarżysku najlepsza w województwie

 

Małgorzata Fudala otrzymuje nagrodę Spirit of Excellence; fot. Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej
fot. Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej

 

1 KOMENTARZ

  1. Ideał krajowej służby zdrowia to Leśna Góra, to ładne ale oderwane od rzeczywistości. Prawdziwe oblicze krajowej służby zdrowia to Leśna Dziura: Prostactwo i spychologia obsługi na SOR to tutaj norma, a liczyć na pomoc nie należy i czym prędzej udać się nowiutką drogą ekspresową gdzieś indziej, zresztą pomogą ci tylko wtedy gdy właśnie urywało ci ręce itp. Zgadnijcie gdzie to jest ? Nie daleko 🙁 Na marginesie: skoro praktycznie wszystkie instytucje w tej lokalizacji są zaprzeczeniem tego do czego są powołane, to dlaczego akurat służba zdrowia ma być wyjątkiem ? To byłoby nie fair.
    Leśna Góra vs.Leśna Dziura – pozory z zewnątrz, a w środku ? Lepiej nie przekonać się osobiście.

Comments are closed.