Altana zdobyta! Odbył się marszobieg powiatowy z cyklu o Koronę gór Powiatu Skarżyskiego

1182
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Marszobieg powiatowy, którego celem było wejście na szczyt Altana, był kolejnym z cyklu Korona Gór Powiatu Skarżyskiego. Mimo pochmurnej aury nastroje były świetne.

Zdobywanie Korony Gór Powiatu Skarżyskiego trwa w najlepsze i jest już na półmetku. Trzecim, po Świniej Górze i Górze Skarbowej, był szczyt Altana. Gwoli ścisłości należy dodać, że leży on już w województwie mazowieckim i nawet jest jego najwyższym wzniesieniem, ale marszobiegi zaczynają się lub kończą na terenie powiatu skarżyskiego, a ich organizatorom jest Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.

Na starcie do trzeciego tegorocznego marszobiegu uczestników przywitała pochmurna aura, ale deszcz nie padał, więc nic nie mogło przeszkodzić ponad dwusetce miłośników wędrówek w przyjemnym spędzeniu czasu w sobotę 8 października 2022 roku.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Altana zdobyta została dość szybko. Polana na szczycie, gdzie znajduje się wieża obserwacyjna, chyba tylu gości na raz nigdy nie widziała, bo urządzenia alarmowe wieży podniosły głośne kilkuminutowe larum. Nikt jednak złych intencji nie miał.

Szczyt Altana

Było wręcz przeciwnie, każdy chciał się dobrze bawić. Sprzyjał temu zdrowy, leśny mikroklimat, a także tegoroczny urodzaj grzybów. Sporo osób wróciło do domu nie tylko z pozytywnymi wrażeniami, ale też i torbami pełnymi skarbów runa leśnego.

Idziesz na grzyby? Zachowaj ostrożność, żeby się nie zgubić. Zobacz, co radzi policja:

Polica apeluje: Grzybiarzu, zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

 

Miejscem docelowym marszobiegu był Rędocin, a uczestników przywitali rada sołecka wsi na czele z sołtysem Wiesławem Kwapiszem oraz wójt Bliżyna Mariusz Walachnia i wicestarosta Anna Leżańska, dla której to rodzinne strony.

Finał marszobiegu jak zawsze obfitował w atrakcje. Najpierw był zasłużony ciepły posiłek, a potem przyszła pora na zabawę. Było szukanie skarbów, karaoke, konkurs wiedzy, a dla najmłodszych zagadki. Wszystko z nagrodami. Tych najwięcej chyba zdobyła aktywna młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Skarżysku.

Finał marszobiegu odbywał się w gospodarstwie Jarosława Rodaka. Gospodarz jest garncarzem i z gliny, już od ponad pół wieku, wyrabia piękne rzeczy. Zarówno coś dla ciała, czyli kufle, kubki, dzbany i naczynia do pieczenia, jak i dla ducha, na przykład figury świętych.

Jarosław Rodak dał próbkę swoich umiejętności, które oprócz marszobiegaczy docenił jakiś czas temu Karol Okrasa. Garncarz z Rędocina był gościem programu popularnego kucharza.

Jarosław Rodak

Marszobieg powiatowy ze zdobyciem szczytu Altana był trzecim z sześciu o Koronę Gór Powiatu Skarżyskiego. Pozostały jeszcze trzy, a odbędą się one już w 2023 roku.

Więcej o Koronie Gór Powiatu Skarżyskiego, w tym o pozostałych do zdobycia szczytów, przeczytasz tutaj:

Zdobądź Koronę Gór Powiatu Skarżyskiego! Zapraszamy na marszobieg powiatowy

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to