Michał Stępiński
Michał Stępiński (fot. archiwum prywatne)
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

O Michale Stępińskim, który w wyniku wypadku porusza się na wózku, pisaliśmy kilka miesięcy temu. Rozpoczynał wówczas przygotowania do eksperymentalnej terapii komórkami macierzystymi i poprosił o wsparcie finansowe. Minęło kilka miesięcy i do pierwszego podania preparatu zostało mu raptem kilka dni.

Kłopoty Michała zaczęły się od feralnego wypadku w 1990 r. Gdy wracał z meczu Granatu, którego jest kibicem, został potrącony przez samochód. Do komplikacji powypadkowych doszły inne problemy, w tym choroba zwana jamistością rdzenia kręgowego. Dziś Michał porusza się na wózku, a postępująca choroba coraz bardziej utrudnia mu życie.

Komórki macierzyste szansą i nadzieją

Szansę na poprawę stanu zdrowia daje eksperymentalna terapia komórkami macierzystymi. Polega ona na podaniu tzw. preparatu MSC. Michał jest pierwszym polskim pacjentem z jamistością rdzenia kręgowego, który zostanie jej poddany.

Trudno zatem mówić o spodziewanych efektach. Michał mówi, że będzie zadowolony nawet wówczas, gdy terapia choćby powstrzyma rozwój choroby. – Mam nadzieję, ze będzie lepiej. Liczę na to, że to wzmocni moje mięśnie i ułatwi codzienne funkcjonowanie – mówi Michał.

Pierwszy zabieg Michał przejdzie już w najbliższy czwartek, 23 lutego, w Centrum Medycznym „Klara” w Częstochowie. Czy będą kolejne zabiegi, zależy nie tylko od reakcji organizmu, ale także od finansów.

Michał dziękuje za wsparcie

W zbiórce publicznej Michał zebrał blisko 4 tysięcy złotych poprzez konto w Fundacji „Słoneczko” i ponad 1300 złotych na platformie pomagam.pl. – Dziękuje wszystkim, którzy mnie wspomogli. Jestem wdzięczny – mówi Michał.

Koszt pierwszego zabiegu to ponad 21 tysięcy złotych. Koszt całej serii, na którą składa się ich pięć podań preparatu, to od 78 do 99 tysięcy złotych. Potem, w zależności od rezultatów, być może druga seria.

Ponawiamy zatem prośbę o wsparcie Michała w walce z chorobą. Można mu pomóc na kilka sposobów:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko
Stawnica 33A
77-400 Złotów
Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie, oddział Złotów
Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Tytułem: 841/S Michał Stępiński

Dla ułatwienia, można skorzystać z formularza wpłaty znajdującego się na stronie internetowej fundacji (po lewej stronie): http://www.fundacja-sloneczko.pl/ (fundacja nie pobiera prowizji od wpłat)

Środki można przekazać również w formie 1% podatku. Dane to:
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 841/S Michał Stępiński

Michałowi można również pomóc przez platformę Pomagam.pl: https://pomagam.pl/michalmsc

Z góry dziękujemy za pozytywny odzew!

A o przebiegu leczenia komórkami macierzystymi, a także o tym, jak Michał Stępiński radzi sobie na co dzień, można poczytać na blogu, który prowadzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here