Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Międzynarodowe Forum Inwestycyjne 2019, które przez dwa dni trwało w Skarżysku-Kamiennej było nie tylko okazją do biznesowych kontaktów. Część publiczna stanowiła świetne źródło wiedzy, o sposobach na prowadzenie biznesu i odniesieniu w nim sukcesu.

Zapraszamy na Międzynarodowe Forum Inwestycyjne 2020 w Skarżysku-Kamiennej:

Międzynarodowe Forum Inwestycyjne w tym roku przez internet. Będzie mowa o nowych inwestycjach w Skarżysku

 

REKLAMA
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024

Na IV Międzynarodowe Forum Inwestycyjne, które trwało przez dwa dni w Skarżysku-Kamiennej złożyło się kilka punktów.

Pierwszego dnia zebrani wysłuchali kilku wystąpień przedstawicieli rozmaitych organizacji i firm oferujących produkty i usługi na rzecz przedsiębiorców. Szczególnie potraktowane zostały start-upy, czyli firmy dopiero rozpoczynające działalność.

Uczestnicy mogli dowiedzieć się, czy w Polsce warto zakładać start-upy, i na co takie przedsięwzięcia mogą liczyć. Prelegenci informowali o tym, skąd wziąć pomyły na taki biznes i jak działać po ich uruchomieniu.

Dużo miejsca poświęcono produktom i usługom dla start-upów, w tym biurom coworkingowym oraz marketingowi. O swoich doświadczeniach mówili przedstawicieli zagranicznych firm z tej branży – Sam Jenkins z firmy Ahoy! Berlin oraz Ivan Ivanka z HubHub Budapest.

O marketingu, szczególnie w kontekście wejścia na zagraniczne rynku mówił Jakub Pustuła ze świętokrzyskiego oddziału programu Google Internetowe Rewolucje.

Start-upy ze Skarżyska i Świętokrzyskiego

Podczas Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego w Skarżysku-Kamiennej rozstrzygnięto konkurs na Super Start-Up ogłoszony przez skarżyskie Centrum Obsługi Inwestora, organizatora forum. Laureaci zostali nagrodzenie podczas wydarzenia, a najlepszy pomysł został zaprezentowany.

Laureaci konkursu Super Start-Up:

  1. miejsce – Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach

Zespół: Kamila Witek, Klaudia Ochenduszko, Nikola Wojas.

Domek 60+ – pomoc osobom starszym i samotnym będącym w wieku emerytalnym. Zapewnienie opieki osobom na emeryturze, gdzie będą mogli poczuć się jak w domu – spotkać z innymi, odpocząć i miło spędzić czas.

  1. miejsce – Joanna Kałuża, Skarżysko-Kamienna

Produkcja i dystrybucja ekosłomek

Pomysłodawczyni zaproponowała produkcję słomek do napojów wytwarzanych nie z tworzyw sztucznych, a z papieru, w  tym papieru uzyskanego z recyclingu. Użycie takich słomek, które są biodegradowalne, to odpowiedź na obecne trendy, a jednocześnie na planowane wprowadzenie zakazu używania słomek z plastiku. W założeniu słomki mają być nie tylko w pełni funkcjonalne, ale również estetyczne, bo kolorowe.

  1. miejsce – Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach

Zespół: Nikola Piwowarczyk, Natalia Wojtasik, Karolina Tytko

Eko-Box – produkcja opakowań jadalnych. Ochrona środowiska poprzez zmniejszenie liczby opakowań. Projekt przewiduje produkcję opakowań jadalnych z makulatury skierowany szczególnie do uczniów spożywających posiłki na przerwach.

  1. miejsce – Łukasz Warszawa, Skarżysko-Kamienna

HulajSKO – stacje z hulajnogami elektrycznymi rozstawionymi w różnych miejscach Skarżyska. Będzie można je wypożyczać za pomocą aplikacji, tak samo jak hulajnogi LIME czy HIVE. Dodatkowo będą miały ładowarki hulajnóg do nich oraz darmowy hotspot Wi-Fi.

Startuje Skarżyski Inkubator Przedsiębiorczości

Po Skarżyskim Inkubatorze Technologicznym mamy w naszym mieście kolejny inkubator – Skarżyski Inkubator Przedsiębiorczości. Mieści się on w budynku Centrum Obsługi Inwestora przy ul. Legionów 122D.

Skarżyski Inkubator Przedsiębiorczości to przestrzeń biurowa przeznaczona dla początkujących firm z sektora usług o maksymalnie 2-letnim okresie istnienia na rynku. Oferuje lokal i podstawowe udogodnienia dla najemców.

Kliknij i przeczytaj więcej o Skarżyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości:

Rysy, Kilimandżaro, Mont Blanc i inne szczyty do zdobycia – wystartował Skarżyski Inkubator Przedsiębiorczości