Skarżysko znów zagrało dla Olivera Stachury. W MCK było dużo atrakcji, mnóstwo jedzenia i jeszcze więcej pozytywnych emocji

3043
Dla Olivera wystąpiła też Eliza Perkosz, która sama zmaga się w nowotworem
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Sobota w Skarżysku-Kamiennej upłynęła pod znakiem wielkiego koncertu charytatywnego dla zmagającego się z nowotworem Olivera Stachury. Atrakcje były jednak nie tylko muzyczne.

Skarżysko-Kamienna po raz kolejny zagrało dla Olivera Stachury. Po turnieju piłkarskim w zeszłą sobotę tym razem przyszła pora na granie na scenie. Jednak występy muzyczne nie były jedynym punktem programu imprezy, której w efekcie bliżej było do festynu.

Jego życie wisi na włosku. Ruszyła fala pomocy dla chorego na nowotwór Olivera Stachury ze Skarżyska-Kamiennej

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Mnogość atrakcji, jakie czekały na przybyłych w murach Miejskiego Centrum Kultury i w jego otoczeniu był tak duża, że trudno je wszystkie wymienić. Dało się też odczuć wyjątkową atmosferę, jaka towarzyszy od samego początku akcji pomocy charytatywnej dla chorego chłopca ze Skarżyska.

Na dużej scenie było wielkie śpiewanie. Najpierw wystąpili nasi skarżyscy artyści, mali i ci starsi. Szczególnie wzruszający był występ Elizy Perkosz, która sama zmaga się z nowotworem.

Po naszych wykonawcach na scenie wystąpił Popek, szczególnie wyczekiwany przez skarżyską młodzież. Popek wcześnie zabrał na przejażdżkę luksusowym Audi osoby, które ten przejazd wylicytowały. Potem zagrała Mafia, wyczekiwana przez nieco starszych fanów.

Dla wielu osób magnesem było jedzenie. Było go naprawdę dużo. Za ustalone lub dobrowolne kwoty wpłacone na leczenie Olivera można było spróbować swojskich przysmaków, ciast przygotowanych przez mieszkańców Skarżyska i lokalne firmy, grochówki z kuchni polowej Koła Przyjaciół Harcerstwa ZHR, grilla czy wody z sokiem z saturatora Wodociągów Miejskich.

Mnóstwo atrakcji czekało na dzieci. Strefę zabaw najmłodsi mieli na patio, a w paru innych miejscach czekały na nich dmuchańce.

Niesamowity efekt programu TVN Uwaga o Oliverze ze Skarżyska. Pieniądze na zbiórkę płyną z całej Polski

 

Jak na każdej charytatywnej imprezie uczestnicy mogli liczyć na spotkanie z motocyklistami, strażakami czy Strzelcami. Strażacy i Strzelcy uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy.

W strefie SPA zaprezentowały się skarżyskie firmy z branży medycznej i beauty. Za dowolną kwotą wrzuconą do puszki na rzecz Olivera można było skorzystać z rozmaitych usług.

Trzynastka i Szesnastka pomagają Oliverowi. Na kiermaszu było dużo fajnych rzeczy

 

Sednem imprezy były jednak pieniądze. Puszek było mnóstwo w całym MCK. Odbywały się też licytacje rozmaitych gadżetów, a także kiermasz książek i zabawek.

Policzenie wszystkich pieniędzy potrwa kilka dni. Wszyscy liczą na pokaźną kwotę, która zasili zbiórkę na leczenie Olivera.

Liczenie datków z koncertu zakończyło się. Zebrano ogromną kwotę:

  • 40 970,60 zł
  • 27,15
  • 1 funt brytyjski

Pieniądze dla Olivera Stachury można cały czas wpłacać tutaj:

 

Oliver Stachura ma 9 lat. Mieszka w Skarżysku-Kamiennej, jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 8. W czerwcu 2021 roku wykryto u niego nowotwór móżdżku. Dużych rozmiarów guz został usunięty, ale okazało się, że pojawiły się przerzuty. Chłopiec przechodzi leczenie dostępnymi w Polsce metodami, ale na terapię, która może mu uratować życie, w naszym kraju nie ma szans. Trwają poszukiwania szpitala i lekarzy za granicą, którzy podejmą się leczenia. Trwają też rozmaite akcje, których celem jest zebrać pieniądze, aby pokryć koszty leczenie, które mogą pójść w miliony złotych.

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to