Ostatni weekend wakacji pełen atrakcji

1819
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Międzynarodowe forum inwestycyjne, prezentacja inwestycji na Bernatce, Pracownia Miast, targi pracy, Street Food Festival, pokazy modelarskie oraz emocje sportowe – to największe atrakcje nadchodzącego weekendu.

Ostatnie dni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego najmłodsi i trochę starsi mogą spędzić w bardzo ciekawy sposób. Będą się dziać rzeczy bardzo poważne i trochę bardziej na luzie. Słowem – dla każdego coś dobrego.

Międzynarodowe Forum Inwestycyjne Skarżysko-Kamienna po raz drugi

W pierwszy i drugi dzień września odbywać się będzie druga edycja forum inwestycyjnego. Jak obiecują władze miasta, wezmą  w nich udział przedstawiciele świat biznesu nie tylko z Polski, ale również spoza granic naszego kraju. Mamy nadzieję, że przynajmniej część z nich zdecyduje się ulokować w naszym mieście swoje przyszłe inwestycje.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Na forum nie zabraknie bardzo znanych osobistości. Imprezę poprowadzi Maciej Orłoś, były prezenter Teleexpressu, którego bliżej przedstawiać nie trzeba. Gościem będzie ekonomista prof. Witold Orłowski.

Program II Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego:

1. dzień – 2 września 2017

11:30 – 12:00 – Otwarcie konferencji

 • Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej
 • Adam Jarubas, marszałek Województwa Świętokrzyskiego

12:00 – 12:20 – Materiał filmowy. Park tematyczno-edukacyjny przy zalewie Bernatka. Inwestycja, która może odmienić Skarżysko.

12:20 – 12:40 – Jak rozwijał się największy skarżyski zakład – Tomasz Sztompke, Mesko SA

12:40 – 12:50 – Potrzeba i możliwości wsparcia polskich firm zainteresowanych wejściem na zmieniający się amerykański rynek żywnościowy – Wiesław Żółtowski (Business Center Club – Loża Chicago).

12:50 – 14:10 – Dyskusja panelowa

 • Przedsiębiorca w małym mieście.
 • Co pomaga, co przeszkadza w rozwoju firmy?
 • Współpraca miasta z biznesem.
 • Jakie oczekiwania mają przedsiębiorcy?
 • Jakie możliwości ma miasto?

Uczestnicy:

 • Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej
 • Tomasz Soliński, zastępca prezydenta Krosna
 • Łukasz Kaleta, twórca m.in. portali I Love Kraków, sprzedam.portal.pl
 • Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego
 • Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna
 • Janusz Gruszczyński, przedsiębiorca, szef Rady Gospodarczej przy Prezydencie Skarżyska

14:10 – 14:30 – Przerwa kawowa

14:30 – 15:00 – Prowadzenie biznesu w obecnej sytuacji ekonomiczno-politycznej – Prof. Witold Orłowski, czołowy polski ekonomista, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.

15:00 – 15:30 – Pozyskiwanie funduszy unijnych na działania ekologiczne – Mariusz Goraj, zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

15:30 – 16:00 – Rozmowa z Michałem Matysem, dziennikarzem, pisarzem, autorem książki „Grube ryby”, pełnej faktów i anegdot opowieści o dziesięciu rekinach polskiego biznesu.

16:00 – 16:30 – Jak zbudować potęgę i markę firmy – Robert Szczepaniak, dyrektor ds. marketingu strategicznego Kolporter SA

16:30 – 17:00 – Promocja Polski i polskich marek na terenie Stanów Zjednoczonych – wystąpienie Grzegorza Dziedzica, redaktora naczelnego „Dziennika Związkowego”.

2. dzień – 2 września

12:00 – 13:00 – „O bólach dorastania małych i średnich firm. I o grzechach w ich strategii” – Paweł Tkaczyk, strateg, specjalista od promocji marki.

13:00 – 13:30 – „Nadpływa nowe? O podróżowaniu i turkusowych zebrach, które mogą wyprzedzić pomarańczowe jednorożce” – Łukasz Kaliciński, NotJustShop.

13:30 – 14:00 – Przerwa kawowa.

14:00 – 14:30 – Wizyta studyjna w firmie Kier Art.

II Międzynarodowe Forum Inwestycyjne Skarżysko 2017

Bernatka odsłania tajemnice

Od dłuższego czasu wiele się w Skarżysku mówi o dużej inwestycji nad zalewem Bernatka. Jak dowiedzieliśmy się na pierwszej edycji forum, ma tam powstać park edukacyjny. Wartość inwestycji ma sięgnąć 20 milionów złotych. Tym razem poznamy już więcej szczegółów, w tym wizualizacje. Jeśli dojdzie do skutku, inwestycja ta może na lata odmienić oblicze miasta.

Pracownia Miast również po raz drugi

Równocześnie z forum inwestycyjnym odbywać się będzie Pracownia Miast, akcja społeczna Gazety Wyborczej, która ma na celu wymianę opinii, burzę mózgów oraz przedstawienie szans i zagrożeń dla miasta, w którym się ona odbywa. Udział w niej biorą m.in. specjaliści od marketingu, przedstawiciele świata biznesu i samorządowcy. W tej edycji swoją wiedzą podzielą się z nami m.in. Paweł Tkaczyk, specjalista od promocji marki, oraz Łukasz Kaliciński z firmy NotJustShop.

 

Praca czeka – zapraszamy na targi pracy

Pierwszego dnia forum, czyli 1 września, odbędą się również targi pracy. Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku zapowiada, że na odwiedzających czekać będzie ponad 400 ofert. Targi pracy trwać będą od 9.30 do 11.30

 

Mistrzowie Polski zagwarantują emocje sportowe

Weekend będzie stał nie tylko pod znakiem rozmów biznesowych na najwyższym szczeblu. Wysoki poziom zobaczymy również na hali sportowej przy Sienkiewicza. Pojawią się tam siatkarze zespołu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, aktualni mistrzowie Polski, którzy rozegrają mecz pokazowy z drużyną Społem Kielce, czyli dawnym Effectorem. Mecz odbędzie się w sobotę, 2 września, o godz. 16.00. Wstęp jest wolny.

Swoje umiejętności piłkarskie zaprezentują też nasi piłkarze-amatorzy. Na boisku przy Szkole Podstawowej nr 8 w sobotę od 15.00 do 19.00 odbywał się będzie turniej piłkarski pod patronatem firmy Tevor.

Również w sobotę, na Orliku przy hali, o zwycięstwo w Turnieju Asów zawalczą siatkarze plażowi. Turniej rozpocznie się o godz. 10.00

 

Street Food Festival także po raz drugi

Zarówno mieszkańcy Skarżyska jak i goście nie będą w ten weekend chodzić głodni. Już od piątku, do niedzieli włącznie, na Placu Staffa zaparkują food trucki, czyli samochody z pysznym jedzeniem z różnych stron świata. Będzie można spróbować frytek, hamburgerów, langoszy, podpłomyków i wielu innych przysmaków.

Imprezie tej towarzyszyć będą liczne atrakcje: pokaz filmowy, występy muzyczne, teatr i wiele innych

 

 

 

Dawcy krwi i szpiku pilnie poszukiwani

Mamy nadzieje, że w najbliższy weekend poza pozytywnymi efektami rozmów biznesowych, wiele dobrego przytrafi się również osobom, które potrzebują krwi oraz szpiku kostnego.

2 września na Placu Staffa odbędzie się coroczna akcji zbiórki krwi Motoserce organizowana przez skarżyskich motocyklistów. Ci z kolei odwdzięczą się wszystkim pokazami akrobatyki na motocyklach, czyli tzw. stuntu.

Tego samego dnia, od 12.00 do 20.00 będzie można też zarejestrować się w bazie dawców szpiku, aby w przyszłości, gdy znajdzie się osoba potrzebująca, uratować jej zdrowie, a może nawet życie.

 

Modele pływające i latające na Rejowie

Jak co roku na skarżyskim zalewie Rejów swój sezon uroczyście zakończą modelarze klasy NSS i wodnosamolotów. W sobotę od 11.00 i w niedzielę od 9.00 na wodzie i w powietrzu warto wypatrywać imponujących modeli.

Zapraszamy do udziału w imprezach weekendowych

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to