Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Niedziela 12 grudnia 2021 roku była pierwszym dniem ponownego kursowania pociągów po linii nr 25 ze Skarżyska-Kamiennej między innymi do Bliżyna, Końskich, Opoczna, Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi Kaliskiej.

Po raz ostatni pociągiem na tej trasie jeździliśmy w 2009 roku. Potem kursy zostały zawieszone, a odcinek tej linii kolejowej służył tylko przewozom towarowym.

Po szybkiej rewitalizacji odcinka, w szczególności peronów, pociągi pasażerskie znów jeżdżą. Wyremontowano lub całkowicie przebudowano między innym perony przystanków Skarżysko Milica, Brzask oraz Bliżyn.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

 

Od 12 grudnia 2021 roku można bezpośrednio dojechać pociągiem ze Skarżyska-Kamiennej aż do Łodzi Kaliskiej. Pierwszego dnia do pociągu wsiadło sporo osób. Większość z ciekawości, a i nie zabrakło osób, które z sentymentem wspomniały podróże na tej trasie przed laty, jeszcze składami ciągniętymi przez parowozy.

Każdego dnia odbywają się cztery kursy w każdą stronę. Ze Skarżyska dwa kończą się w Opocznie, a po jednym w Tomaszowie Mazowieckim i Łodzi Kaliskiej.

Rozkład aktualny 12 grudnia 2021 r.:

Ze Skarżyska-Kamiennej

4:53 – Skarżysko-Kamienna – Opoczno

7:43 – Skarżysko-Kamienna – Łódź Kaliska

11:29 – Skarżysko-Kamienna – Opoczno

15:44 – Skarżysko-Kamienna – Tomaszów Mazowiecki

Do Skarżyska-Kamiennej

6.08 – Opoczno – Skarżysko-Kamienna

8.11 – Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko-Kamienna

9.35 – Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko-Kamienna

15.01 – Łódź Kaliska – Skarżysko-Kamienna

Na trasie obowiązują ceny biletów jak niżej. Na terenie województwa świętokrzyskiego wprowadzono na tej trasie Bilet Świętokrzyski:

Skarżysko-Kamienna – Skarżysko Milica – 2,80 zł

Skarżysko-Kamienna – Brzask – 2,80 zł

Skarżysko-Kamienna – Bliżyn – 2,80 zł

Skarżysko-Kamienna – Końskie – 6,10 zł

Skarżysko-Kamienna – Opoczno – 12,00 zł

Skarżysko-Kamienna – Tomaszów Mazowiecki – 15,00 zł

Skarżysko-Kamienna – Łódź Kaliska – 25,00 zł

Kursy pociągów na tej trasie realizuje PolRegio przy współpracy samorządów województw świętokrzyskiego i mazowieckiego. Pierwszy pociąg odjechał w niedzielę nad ranem, a trzeci kurs tego dnia obsłużył piękny skład Pesa Link „Hubal”, nazwany tak po akcji, kiedy patronów dla pociągów PolRegio wybierali pasażerowie.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here