REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

„Bezpiecznym krokiem przez życie” – pod takim hasłem odbył się kolejny powiatowy marszobieg. Był okazją nie tylko do aktywnego wypoczynku, ale też i zdobycia cennej wiedzy o tym, jak unikać różnych zagrożeń i jak zachować, się gdy się pojawią.

Sobotni Powiatowy Marszobieg Wiosenny był rekordowy pod względem liczby uczestników – ponad 300 osób to dużo więcej, niż spodziewało się skarżyskie starostwo, czyli organizator. W grupie uczestników byli i młodzi, i starsi. Oprócz uczestników indywidualnych były też grupy, m.in. dzieci z Zespołu Placówek Opieki „Przystań” oraz z parafii Najświętszego Serca Jezusowego.

Marszobieg zaczął się na końcu ul. Zagórskiej w Suchedniowie, a po ponad 9-kilometrowej trasie przez lasy Nadleśnictwa Suchedniów uczestnicy dotarli do mety zlokalizowanej w leśniczówce Osieczno.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

A tam na początek jak zawsze wszyscy zabrali się do pałaszowania przysmaków, które przygotowały panie ze stowarzyszenia „Kobiety Aktywne” z Zagórza koło Łącznej, znane już z talentów kulinarnych, choćby z zeszłorocznego marszobiegu w Bliżynie. Wtedy zaserwowały festiwal pierogów, a tym razem – pasztecików.

W leśniczówce gospodami byli leśnicy z Nadleśnictwa Suchedniów, którzy udzielali informacji o tym, co związane jest z naszymi pięknym lasami, co można tam spotkać, jak należy się zachować itd.

Ponieważ marszobieg odbył się pod hasłem „Bezpiecznym krokiem przez życie”, na mecie pojawili się też strażacy i policjanci. Oni również dawali dobre rady, szczególnie kierowane do najmłodszych. Dzieci udowodniły, że wiedzą, jak wezwać pomoc w  razie potrzeby i jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia.

Wiele cennej wiedzy dotyczącej zasad udzielania pierwszej pomocy przekazali członkowie Strzeleckiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, którzy zachęcali do nauki jej udzielania.

Jak zawsze na marszobiegu, na wszystkich, zarówno dzieci, jak i dorosłych, czekały liczne konkursy z nagrodami.

Na kolejny marszobieg starostwo zaprosi w sierpniu, na pożegnanie wakacji, ale zwolennicy wypoczynku w okolicach Skarżyska mogą szykować się na imprezę, która odbędzie się wcześniej, ale tym razem będzie to rajd rowerowy. O szczegółach będziemy informować.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to