nowy wiadukt skarzysko
Wizualizacja nowego wiaduktu nad torami w ciągu al. Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej, grafika: UM Skarżysko-Kamienna
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Już w marcu rozpoczną się prace przy przebudowie wiaduktu nad torami w ciągu alei Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą tych prac.

Marzec 2021 roku to miesiąc, w którym rozpoczną się prace przy przebudowie wiaduktu nad torami w Skarżysku-Kamiennej i towarzyszących mu innych zadaniach, w tym budowie ronda i przebudowy alei Piłsudskiego. W miejsce obecnego wiaduktu powstanie zupełnie nowy, dwujezdniowy.

Prace wykona firma Trakcja z Warszawy i to właśnie przedstawiciele tej firmy pojawili się w czwartek w Skarżysku, aby podpisać umowę z Zarządem Dróg Powiatowych i Starostwem Powiatowym w Skarżysku. Podpisy na umowie złożyli dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Czyż oraz członek zarządu Trakcji Adam Stolarz.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

– Dziś bardzo ważny dzień dla naszego miasta i powiatu. Rozpoczynamy inwestycję, która przyczyni się do tego, że łatwiej będzie się przedostać z jednej części miasta na drugą – powiedział Starosta Skarżyski Artur Berus.

Tak będzie wyglądał nowy wiadukt w Skarżysku:

Projekt nowego wiaduktu w Skarżysku już gotowy [wizualizacje]

 

Jak poinformował dyrektor kontraktu z ramienia firmy Trakcja Michał Szcześniak, prace ruszą w marcu tego roku. Na początku będzie wycinka roślinności i prace rozbiórkowe. Zamknięty zostanie wiadukt oraz odcinek alei Piłsudskiego od ulicy Niepodległości do ulicy Tysiąclecia. Będzie przejezdna ulica Niepodległości na wprost.

W planach jest również przebudowa ulicy Tysiąclecia w Skarżysku:

Ulica Tysiąclecia w Skarżysku z szansą na remont!

Mniej więcej w wakacje 2021 roku ruch przez to skrzyżowanie zostanie już całkowicie zamknięty, co wpłynie na szybkość prac. Otwarty zostanie dla ruchu za to ww. odcinek al. Piłsudskiego. Szczegółowy harmonogram prac jest w opracowaniu. Cała inwestycja będzie gotowa pod koniec 2022 roku.

Przebudowa wiaduktu spowoduje, że komunikacja będzie się odbywać przez Zachodnie i ulicę Ekonomii. Aby usprawnić jazdę, w planach są zmiany na skrzyżowaniu ulicy Ekonomii i ulicy Legionów. Pod uwagę brana jest przebudowa na rondo, instalacja sygnalizacji świetlnej lub tylko prawoskręt przy wyjeździe z ulicy Ekonomii w ulicę Legionów.

Przebudowa wiaduktu wraz z budową ronda na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i ulicy Niepodległości oraz przebudowa alei Piłsudskiego na odcinku od ulicy Tysiąclecia do ulicy Towarowej, to część większej inwestycji komunikacyjnej w mieście. Całość leży w gestii miasta, natomiast tylko ww. inwestycja drogowa to zadanie podległe powiatowi skarżyskiemu.

Więcej o tej inwestycji tutaj:

Megadotacja dla Skarżyska na nowy wiadukt nad torami i rondo