Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Trwający remont dworca kolejowego w Skarżysku-Kamiennej nie skończy się w początkowo zakładanym terminie. Opóźnienie ma wynieść kilka miesięcy.

Modernizacja dworca kolejowego w Skarżysku-Kamiennej wraz z przebudową peronu numer 1 i budową parkingu „parkuj i jedź” miały zakończyć się jeszcze w 2020 roku. Do końca roku coraz bliżej i już wiadomo, że ten termin nie zostanie dotrzymany.

Dworzec PKP w Skarżysku-Kamiennej został otwarty po remoncie. Kliknij i zobacz, jak teraz wygląda:

Dworzec kolejowy w Skarżysku już otwarty. Tak teraz wygląda

 

Jest to więc kolejna inwestycja w Skarżysku-Kamiennej, po skateparku, o której w ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że nie zostanie ukończona w zakładanym wcześniej terminie.

Spółka PKP SA, w gestii której jest remont skarżyskiego dworca kolejowego, poinformowało, że choć do końca prac jest już blisko, to wcześniej zakładanej daty nie udało się dotrzymać.

– Obecnie planowany termin udostępnienia dworca podróżnym po przebudowie to koniec I kwartału 2021 roku. Zmiany pierwotnego terminu zakończenia inwestycji wynikają ze zwiększenia zakresu prac, które były konieczne do wykonania. Takie sytuacje mają dość często miejsce w przypadku obiektów historycznych, gdzie na etapie budowy, w związku ze stanem faktycznym budynku, konieczne jest przeprojektowanie niektórych rozwiązań zawartych w pierwotnej dokumentacji projektowej. Wpływa to naturalnie na zmiany w harmonogramie realizacji inwestycji. Dla przykładu podczas prowadzenia prac budowlanych zidentyfikowano m.in. konieczność wymiany części stropów, z uwagi na ich zły stan techniczny, czy konieczności przeprojektowania rozwiązań w zakresie odwodnienia budynku czy robót fundamentowych – informuje Bartłomiej Sarna z Biura Komunikacja PKP SA.

Dodaje przy tym, że przebudowa dworca w Skarżysku-Kamiennej jest już na ostatniej prostej. Obecnie wykonawca skupia się głównie na pracach wykończeniowych m.in. w zakresie montażu sufitów podwieszanych, robót malarskich oraz finalizowaniu prac przy instalacjach elektrycznych i sanitarnych.

Parking „parkuj i jedź” („Park & Ride”) znajdujący się przy ul. Towarowej jest już gotowy. Pozostanie zainstalowanie tam między innymi ładowarek do samochodów elektrycznych, bo w takie ma być ten obiekt wyposażony.

Trwają prace w budynku dworca PKP i jego otoczeniu. Na czas remontu postawiony został dworzec tymczasowy.

Zobacz wizualizacje dworca PKP w Skarżysku-Kamiennej po remoncie:

Remont dworca PKP w Skarżysku w 2019 roku (wizualizacje)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here