REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Rekordowa liczba uczestników wzięła udział w jubileuszowym 20. Skarżyskim Rajdzie Rowerowym organizowanym przez Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów, które również obchodzi 20-lecie istnienia.

STC zaprasza na Skarżyski Rajd Rowerowy 2020:

Skarżyski Rajd Rowerowy 2020 odbędzie się!

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Na zaproszenie do udziału w 20. Skarżyskim Rajdzie Rowerowym odpowiedziało blisko czterysta osób, co jest rekordem imprezy. Poza mieszkańcami Skarżyska i okolicznych miejscowości, którzy są regularnymi uczestnikami rajdu, na starcie stawili się rowerzyści z z całej Polski.

W tym roku miłośnicy pedałowania mieli do wyboru sześć tras, a wszystkie miały metę na ośrodku wypoczynkowym Rejów. Tam czekał poczęstunek, konkursy dla najmłodszych oraz nagroda główna – rower górski.

Nagrodą główną był rower górski

Skarżysko – miasto kolejarzy i… kolarzy

Skarżyski rajd cieszy się dużą popularnością i dobrą renomą nie tylko wśród mieszkańców Skarżyska i najbliższych okolic. Biorą w nim udział też goście z odleglejszych zakątków kraju, m.in. mieszkańcy Kielc, Krakowa, Opola, Warszawy czy Lublina. – Skarżysko to miasto kolejarzy i kolarzy. Z żoną jeździmy w Skarżysku od lat. To chyba czternasty czy piętnasty nasz start tuta. Trasy zróżnicowane, i dla tych, co się chcą pościgać, i dla całych rodzin. Jedzie się fajnie, jest mnóstwo koleżanek i kolegów – mówi Paweł Wójcicki z Kielc.

Organizatorzy również byli zadowoleni z jubileuszowej edycji imprezy. – Z opinii uczestników wiem, że byli zadowoleni. Trasy były różne i wymagające i proste. Można było jechać spokojnie, albo się wyżyć – powiedział sekretarz STC Ryszard Antoniak.

Zasłużenie cykliści wyróżnieni

Na okoliczność jubileuszu Skarżyskiego Towarzystwa Cyklistów do kilku jego byłych i obecnych członków trafiły statuetki będące podziękowaniem za zaangażowanie. Otrzymali je Jerzy Błaszczyk, Roman Pląsek, Jerzy Stępień, Andrzej Wójcik, Stanisław Kabała, Tomasz Stępień i Jan Maćkowiak.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to