Znani skarżyszczanie i ludzie związani ze Skarżyskiem wśród kandydatów Koalicji Obywatelskiej do sejmiku świętokrzyskiego

1177
Jan Maćkowiak
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Świętokrzyskiego zaprezentowali się na konferencji w Skarżysku. Wśród nich są znane osoby związane ze Skarżyskiem. Ma spotkaniu byli również minister Marzena Okła-Drewnowicz, a także Jarosław Niziołek, kandydat KO na prezydenta Skarżyska w wyborach samorządowych 2024.

Zobacz wyniki wyborów samorządowych 2024 w Skarżysku i Powiecie Skarżyskim:

Wybory samorządowe 2024. Wyniki wyborów w Skarżysku i Powiecie Skarżyskim [AKTUALIZOWANE]

Po niedawnej prezentacji kandydatów do rad miasta i powiatu oraz kandydata na prezydenta Skarżyska Jarosława Niziołka Koalicja Obywatelska zaprezentowała swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w okręgu nr 2, który obejmuje powiaty: skarżyski, starachowicki i konecki.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Liderem listy KO w okręgu nr 2 jest Jan Maćkowiak, obecny wiceprzewodniczący sejmiku oraz wiceprezes skarżyskich wodociągów miejskich. W przeszłości piastował wiele stanowisk w lokalnym samorządzie.

Na liście jest też znana skarżyska lekarka, internistka i kardiolog, Marzanna Kaus.

Kandydatką z powiatu skarżyskiego jest również Ewa Kołomańska. Jest historyczką, muzealniczką i od ponad dwudziestu lat związana jest z Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich.

Kolejną osobą związaną ze Skarżyskiem-Kamienną jest Marta Basiak. Jest starachowiczanką, ale pracuje w Skarżysku – jest nauczycielką w I LO. Jest lingwistką.

Marzena Okła-Drewnowicz, która w obecnej kadencji rządu jest ministrem do spraw polityki senioralnej, stwierdziła, ze dla skutecznej pracy rządu niezbędna jest skuteczna współpraca z rządem i życzyła kandydatom powodzenia. Podobnie uczynili poseł Lucjan Pietrzczyk, szef KO w regionie świętokrzyskim Artur Gierada, przewodniczący rady miasta w Skarżysku Leszek Golik oraz kandydat na prezydenta Skarżyska Jarosław Niziołek.

Pełna lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej z okręgu nr 2 w Województwie Świętokrzyskim:

  1. Jan Maćkowiak – Powiat Skarżyski
  2. Waldemar Wrona – Powiat Konecki
  3. Marta Basiak – Powiat Starachowicki
  4. Beata Salata – Powiat Konecki
  5. Marzanna Kaus – Powiat Skarżyski
  6. Igor Klar – Powiat Starachowicki
  7. Andrzej Pędowski – Powiat Konecki
  8. Ewa Kołomańska – Powiat Skarżyski

Wybory samorządowe 2024 w Polsce odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. W przypadku wyborów na wójta, burmistrzów i prezydentów może okazać się, że będzie potrzebna druga tura i wtedy odbędzie się ona dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia 2024 roku. W wyborach będziemy wybierać samorząd trzech szczebli: gminnego (rady miast i gmin), powiatowego (rady powiatów) i wojewódzkiego (radnych sejmików wojewódzkich).

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to