pomnik janek krasicki skarzysko
Pomnik Janka Krasickiego na Plantach, już nieistniejący. Lata 80. (fot. Edward Krokowski)
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Wystawa starych zdjęć Skarżyska pt. „Skarżysko-Kamienna z tamtych lat 1960–1990” będzie do oglądania na przełomie roku. Autorem fotografii jest Edward Krokowski.

Zobacz relację z otwarcia wystawy „Skarżysko-Kamienna z tamtych lat 1960–1990” z fotografiami Edwarda Krokowskiego:

Skarżysko z tamtych lat. Wystawa zdjęć Edwarda Krokowskiego powstała z okazji 100-lecia Skarżyska

Przybywa wydarzeń z okazji przypadającego na 2023 rok jubileuszu 100-lecia uzyskania praw miejskich przez Skarżysko-Kamienną. Pierwsze odbywają się już w grudniu, ponieważ to właśnie w tym miesiącu sto lat temu, a konkretnie 28 grudnia 19222 roku, wydano rozporządzenie nadające prawa miejskie osadzie wówczas noszącej jeszcze nazwę Kamienna.

Rozporządzenie o nadaniu praw miejskich Skarżysku podpisał Władysław Sikorski, ówczesny premier RP i minister spraw wewnętrznych:

28 grudnia 1922 – Władysław Sikorski podpisuje rozporządzenie o nadaniu praw miejskich Kamiennej

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Dokładnie w setną rocznicę tego dnia, 28 grudnia 2022 roku, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się uroczysta sesja rady miejskiej. Rozpocznie się ona o godz. 13.00 i już wtedy na uczestników czekać będzie wystawa „Skarżysko-Kamienna z tamtych lat 1960–1990” z fotografiami Edwarda Krokowskiego.

Edward Krokowski to z pochodzenia poznaniak. Do Skarżyska przybył jako absolwent szkoły średniej na początku lat 50. XX wieku. Z czasem zainteresował się fotografią i podjął pracę jako fotoreporter w gazecie Nasze Słowo wydawanej przez skarżyskie Mesko. Przez wiele lat uwieczniał na kliszach nie tylko ważne momenty w dziejach Skarżyska, ale też i codzienne życie ludzi.

Edward Krokowski – poznaniak, który fotografował Skarżysko

Na wystawie będzie wiele zdjęć, dzięki którym zobaczymy Skarżysko, jakiego już nie ma. Polecamy ją zarówno tym, którzy będą chcieli powspominać, jak i tym, którzy zobaczą, jak niegdyś wyglądały ulice naszego miasta, jak wyglądali skarżyszczanie, jak wyglądało zycie przed laty.

Wystawę wspólnie z Edwardem Krokowskim przygotował skarżyski fotograf i fotografik Krystian Dróżdż.

Wystawa „Skarżysko-Kamienna z tamtych lat 1960–1990” będzie czynna od 28 grudnia 2022 roku do 16 stycznia 2023 roku w godzinach pracy MCK.

Wstęp na wystawę jest wolny.

Zapraszamy!

Tego samego dnia, 28 grudnia 2022 roku, w Muzeum Orła Białego w Skarżysku odbędzie się wernisaż innej wystawy – „Honorowi Obywatele i ich czasy. W 100-lecie Skarżyska-Kamiennej”. Więcej szczegółów:

Honorowi obywatele Skarżyska na wystawie. Muzeum Orła Białego zaprasza

 

Na wystawę starych zdjęć Skarżyska pt. „Skarżysko-Kamienna z tamtych lat 1960–1990”, których autorem jest Edward Krokowski, zaprasza Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to