Skatepark w budowie, stan na 20 listopada 2020 r.
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Termin zakończenia budowy skateparku w Skarżysku-Kamiennej został po raz kolejny przesunięty. Na oddanie całego kompleksu będziemy musieli poczekać aż do marca 2021 roku.

Skatepark to jedna z największych inwestycji gminy Skarżysko-Kamienna w ostatnim czasie. Zlokalizowany przy cmentarzu na osiedlu Zachodnie obiekt wzbudza z jednej strony ogromne zainteresowanie, a z drugiej skatepark.

Skatepark koło cmentarza – przeszkadza czy nie? [ANKIETA]

 

Zainteresowanie jest głównie ze strony młodzieży, która od lata dawała sygnały, że chciałaby takiego obiektu. Jest też jednak spore grono osób, którym nie do końca odpowiada lokalizacja – tuż przy nekropolii.

Ci pierwsi będą musieli się uzbroić w jeszcze więcej cierpliwości. Skatepark miał być oddany z końcem września. Potem, na prośbę wykonawcy, firmy Freedom, termin został przedłużony o miesiąc, a potem o jeszcze jeden miesiąc, na koniec listopada.

Teraz jednak wykonawca wystąpił do władz miasta o kolejne przesunięcie terminu – do 1 marca 2021 roku – i władze na to przystały.

– Na prośbę wykonawcy sporządziliśmy aneks do umowy. Wykonawca ma problemy z pracownikami i podwykonawcami, a przyczyną jest sytuacja pandemiczna, w tym kwarantanny i zwolnienia lekarskie – wyjaśnia Izabela Szwagierek, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość, choć nadchodząca zima i tak byłaby okresem, w którym korzystanie z kompleksu byłoby dalece mniej przyjemne niż w ciepłych porach roku.

Z pumptracka, który jest już z grubsza gotowy, wiele osób korzysta już od dawna. Stoi już budynek, w którym będzie między innymi świetlica i toalety. Do użytku został też oddany parking, z którego korzystać będą odwiedzający cmentarz.

Opóźnienie jest przy budowie właściwego skateparku, czyli rynny do jazdy i akrobacji.

Zobacz wizualizacje skateparku w Skarżysku-Kamiennej:

Skatepark powstanie na osiedlu Zachodnie w Skarżysku – wizualizacje

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here