Kolejna akcja sprzątania Skarżyska zakończona sukcesem. Zebrano kilkadziesiąt worków śmieci

1050
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Około trzydziestu worków śmieci zebrano podczas kolejnej społecznej akcji sprzątania Skarżyska-Kamiennej. Tym razem wolontariusze zbierali śmieci za Kauflandem.

Po zeszłotygodniowej akcji zbierania śmieci wokół zalewu Rejów teraz przyszła kolej na sprzątanie okolic marketu Kaufland w Skarżysku-Kamiennej, pomiędzy ulicami Paryską a Torową.

Te okolice od dawien dawna są miejscem wypoczynku mieszkańców. To tam jest znana górka saneczkowa zwana „wielorybem”, która wciąż cieszy się popularnością, gdy jest śnieg. Latem korzystają z tych miejsc rowerzyści.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Korzystają też, niestety, amatorzy trunków i właśnie rozmaitych butelek jest tam najwięcej.

Wśród skarżyszczan jest wiele osób, którym serce się kraje, jak widzą, gdy to miejsce jest tak zamiecione. Znają je od lat, od czasów, gdy jeszcze nie było tak porośnięte drzewami. Jedną z takich osób jest Halina Majewska, która zaproponowała właśnie to miejsce do posprzątania.

– To jest ładne miejsce. Ludzie chętnie by tu przychodzili na spacery wśród zieleni, czy z dziećmi, czy z psem. Niestety, inni ludzie tego miejsca nie szanują. Ja to miejsce znam od lat. Biegałam tu na bosaka jako dziecko. Przychodziliśmy się tu bawić. Teraz to miejsce jest zapomniane i zaniedbane. Rok temu wysprzątaliśmy i znów jest tu mnóstwo śmieci. To nie pierwsza akcja sprzątania tutaj i ciągle jest to samo – powiedziała Halina Majewska.

Akcję sprzątania zorganizowała osoby skupione w grupie pomocy ukraińskim uchodźcom Powiat Skarżyski – Pomoc dla Ukrainy/Допомога біженцям з України na Facebooku.

Na apel odpowiedziało kilka osób, które zebrały w sumie ponad trzydzieści worków śmieci. Śmieci najróżniejszego rodzaju, ale z dominacją butelek po alkoholu.

Wśród zbierających była między innymi Bożenna Szaniawska.

– Dawno nie miałam okazji wziąć udziału w podobnej akcji. Pomyślałem, że jeszcze może mi starczy sił i jestem. Skarżysko jest pięknym miastem, ale zaniedbanym. Kiedyś nie było takich nieczystości. Kiedyś się nie wyrzucało na ulicę. Ja przynajmniej nie pamiętam takich sytuacji. Zaczęło się od popularności opakowań jednorazowych, które zastąpiły wielorazowe – powiedziała.

Po akcji na uczestników czekały nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.

Grupa prowadzona przez Tomasza Kędzierskiego i Karolinę Barszcz zapowiada kolejne akcje sprzątania Skarżyska.