Skarżyscy sportowcy ruszają po olimpijskie medale

2224
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Troje zawodników skarżyskich klubów Olimpiad Specjalnych: Magdalena Łapka, Justyna Salwa i Tomasz Faliński właśnie dziś odebrało nominacje olimpijskie. Uroczystość odbyła się w warszawskim hotelu Mariott.

Za tydzień w Austrii rozpoczną się bowiem Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Nasi sportowcy znaleźli się w gronie 46 zawodników, którzy reprezentować będą Polskę na tej imprezie. Wystartują w następujących dyscyplinach:

  • Magdalena Łapka – Klub Olimpiad Specjalnych „Olimp” – łyżwiarstwo szybkie
  • Justyna Salwa – Klub Olimpiad Specjalnych „Tornado” – narciarstwo alpejskie
  • Tomasz Faliński – Klub Olimpiad Specjalnych „Olimp” – bieg na rakietach śnieżnych

W kadrze jest też Małgorzata Niewęgłowska-Chała, nauczyciel z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, które pełni rolę trenera polskich biegaczy na rakietach. Warto dodać, że trenerką Justyna Salwy jest z kolei Małgorzata Tlałka-Długosz, była reprezentantka Polski w narciarstwie alpejskim, uczestniczka igrzysk olimpijskich.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Nasi sportowcy przyzwyczaili nas już do sukcesów i zapewne tym razem będzie podobnie. – Sukcesem jest już sam ich udział. My, jako opiekunowie i ich trenerzy, nigdy nie oczekujemy od nich medali czy rekordów. Chcemy, aby wystartowali i wrócili bezpiecznie do domu. Zawodnicy zawsze podchodzą poważnie, chcą pokazać swoje możliwości i zawsze nam coś przywożą – mówi Agnieszka Czerwonka, wiceprezes ds. sportu świętokrzyskiego regionalnego oddziału Olimpiad Specjalnych.

Słowa te potwierdza Małgorzata Niewęgłowska-Chała. – To niezwykle doniosłe wydarzenie dla naszych zawodników. Są podekscytowani. Zdają sobie sprawę, że reprezentują siebie, swoje szkoły, swoje rodziny. Widać w ich oczach radość i chęć zdobycia medali – mówi.

Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych potrwają od 18 do 25 marca. Odbywać się będą na arenach, na których na codzień startują najlepsi sportowcy świata: Schladming-Rohrmoos, Graz i Ramsau.

Naszym sportowcom życzymy powodzenia!

Świętokrzyskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych - łyżwiarstwo szybkie
Justyna Salwa
Magdalena Łapka
Magdalena Łapka
Tomasz Faliński
Tomasz Faliński
Tomasz Faliński i Małgorzata Niewęgłowska-Chała
Tomasz Faliński i Małgorzata Niewęgłowska-Chała
Tomasz Faliński (drugi od lewej) za chwilę odbierze nominację olimpijską (fot. Adam Nurkiewcz, www.olimpiadyspecjalne.pl)

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to