Wiadukt w Skarżysku został nazwany imieniem 25-lecia Powiatu Skarżyskiego

940
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Wiadukt nad torami kolejowymi w Skarżysku-Kamiennej został nazwany imieniem 25-lecia Powiatu Skarżyskiego. Powiat świętuje ten jubileusz w 2023 roku.

Wiadukt nad torami, w ciągu al. Józefa Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej, został otwarty dokładnie 29 grudnia 2022 roku. Prace budowlane trwały niemal dwa lata, a nowy wiadukt jest całkowicie nową konstrukcją. Jak bardzo był potrzebny, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać.

Od niedawna, a dokładnie od 24 października 2023 roku, wiadukt nosi imię 25-lecia Powiatu Skarżyskiego. Taką decyzję podjęła rada miasta, w której gestii leży nazewnictwo ulic, obiektów drogowych, placów i tym podobnych miejsc.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Nadanie tej nazwy to nawiązanie do jubileuszu 25-lecia, jaki Powiat Skarżyski obchodzi w tym roku. Decyzje o utworzeniu powiatów zapadały w 1998 roku, a weszły w życie 1 stycznia 1999 roku.

Informację o nadaniu nazwy przekazał Przewodniczący Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej Leszek Golik podczas uroczystej sesji Rady Powiatu z okazji 25-lecia.

Powiat Skarżyski świętuje 25-lecie. Na uroczystej sesji wiele osób otrzymało wyróżnienia

 

Jeszcze przed otwarciem wiaduktu w Skarżysku nadano nazwę rondu przy nim się znajdującemu. Rondo nosi nazwę 100-lecia Skarżyska-Kamiennej, czyli rocznicy nadania praw miejskich, która również obchodzimy w 2023 roku.

Przebudowa wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągi al. Piłsudskiego była częścią większej inwestycji, na którą złożyły się też między innymi: uruchomienie rowerów miejskich, zakup nowych autobusów komunikacji miejskiej oraz instalacja informacji pasażerskiej na przystankach.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to