Nareszcie! Otwarcie wiaduktu w Skarżysku stanie się faktem!

2513
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Otwarcie wiaduktu nad torami w Skarżysku-Kamiennej to chwila, na którą czekali chyba wszyscy skarżyszczanie. Szczególnie Ci zmotoryzowani, ponieważ objazdy dawały się we znaki. Od powrotu do normalności dzielą nas już tylko godziny!

Zobacz relację z otwarcia wiaduktu w Skarżysku-Kamiennej:

Wiadukt z rondem 100-lecia Skarżyska-Kamiennej już otwarty!

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Ponad półtora roku trwała przebudowa wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągi al. Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej. W zasadzie obiekt zbudowano od nowa. Dwukrotnie szerszy, z towarzyszącym mu rondem, a także przebudową dróg w jego sąsiedztwie jest jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w ostatnim czasie w naszym mieście.

Historia przebudowy wiaduktu w Skarżysku-Kamiennej:

Przebudowa wiaduktu w Skarżysku – zmiany w organizacji ruchu, zamknięte ulice, objazdy

Jak ważny jest dla poruszania się po mieście ten wiadukt, przekonali się chyba wszyscy. Budowa wydłużyła dojazd z Dolnej Kamiennej i sąsiednich osiedli do pozostałych części miasta oraz w drugą stronę.

Jeszcze chwila i te niedogodności przejdą do historii. Znów będziemy jeździć szybko, a nawet będzie lepiej. Aby jeszcze bardziej usprawnić ruch przy wiadukcie, wybudowano rondo, a fragment al. Piłsudskiego w górę od wiaduktu poszerzono do dwóch jezdni.

Tak prezentował się wiadukt w Skarżysku-Kamiennej kilka tygodni temu:

Wiadukt w Skarżysku w budowie: Coraz bliżej końca, a kiedy otwarcie?

Jak nowy wiadukt sprawdzi się w praktyce, będzie się można przekonać już w czwartek, 29 grudnia 2022 roku. Kierowcy, i nie tylko oni, dostaną więc nieco spóźniony świąteczny prezent.

Otwarcie wiaduktu nastąpi właśnie 29.12.2022 roku o godz. 13.00. O tej porze rozpocznie się oficjalne otwarcie. Będą jeszcze przemowy, przecięcie wstęgi, więc przejazd wiaduktem będzie możliwy trochę później niż o 13.00.

Na otwarcie zapraszają skarżyskie samorządy, które są inwestorem – urząd miasta na czele z prezydentem Konradem Krönigiem oraz starostwo na czele ze starostą Arturem Berusem.

Zapraszamy!

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to