Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Wystartowała długo wyczekiwana rozbiórka wiaduktu pieszo-drogowego nad torami  w Skarżysku-Kamiennej. Wyburzenie zaczęto od strony Dolnej Kamiennej.

Przebudowa wiaduktu w Skarżysku-Kamiennej zakończyła się. Zobacz relację z otwarcia:

Wiadukt z rondem 100-lecia Skarżyska-Kamiennej już otwarty!

 

OGŁOSZENIA

Wiadukt nad torami w ciągu alei Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej został zamknięty dla ruchu drogowego już na początku rozpoczęcia prac budowlanych, ale właściwa jego rozbiórka rozpoczęła się właśnie teraz.

Prace rozbiórkowe rozpoczęły się od strony południowej, czyli od Dolnej Kamiennej, nad torami, które nie są już dziś używane.

– Rozpoczynamy roboty rozbiórkowe od strony południowej. Wykonujemy częściową rozbiórkę rozpoznawczą, żeby zobaczyć, jak tak naprawdę konstrukcja wygląda wewnątrz i jak do niej podejść technologicznie, aby wszystko wykonać bezpieczne i z głową – mówi Jacek Kolanowski z firmy Trakcja, kierownik budowy.

Po Narodowym Święcie Niepodległości 11 Listopada rozpocznie się wyburzanie nad czynnymi torami. Jak informuje Starostwo Powiatowe, które wykonuje tę inwestycję, rozbiórka wiaduktu ma się zakończyć do 20 listopada 2021 roku.

 

Kilka tygodni temu wykonano przełożenie ciepłociągu Celsium i zdemontowano metalowe wsporniki biegnące wzdłuż wiaduktu. Nowa konstrukcja pod rury ciepłownicze jest betonowa i znajduje się po przeciwnej stronie wiaduktu.

Jacek Kolanowski apeluje do mieszkańców, aby nie chodzili wiaduktem. Wiele osób skraca sobie w ten sposób drogę. Jest to obecnie bardzo niebezpieczne. Demontowane są już między innymi balustrady.

Więcej o przebudowie wiaduktu w Skarżysku:

Przebudowa wiaduktu w Skarżysku – zmiany w organizacji ruchu, zamknięte ulice, objazdy

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here