REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Nasza Kapela ze Skarżyska – Taka Paka to kolejny muzyczny wykonawca, który zagrał charytatywnie dla Piotra Góreckiego. Piotr zbiera pieniądze na ważną i drogą operację. Ta już za kilka dni.

Był to już kolejny koncert charytatywny dla Piotra Góreckiego, młodego skarżyszczanina, który zmaga się z negatywnymi skutkami mózgowego porażenia dziecięcego.

Wśród wykonawców, którzy wcześniej zagrali charytatywnie na rzecz Piotra byli Jacek Pastuszko czy Anja Orthodox. Były też inne imprezy i akcje specjalnie dla niego.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Piotr Górecki urodził się jako wcześniak. Przy jego porodzie doszło do niedotlenienia organizmu, co wywołało u niego dziecięce porażenie mózgowe. Piotr ma w efekcie problemy z chodzeniem.

Poznaj Piotra Góreckiego bliżej – kliknij i przeczytaj:

Piotr Górecki ze Skarżyska potrzebuje dużych pieniędzy na operację. Pomaga mu całe miasto. Pomoże też Anja Orthodox

Problemy, które, wszyscy w to wierzymy, już niedługo znacznie się zmniejszą, a w przyszłości znikną całkowicie. Już 26 kwietnia 2023 roku Piotrek przejdzie operację w klinice Paley European Institute w Warszawie. Jak sam mówi, będzie to skomplikowana i długa operacja polegająca między innymi na złamaniu kości udowej i poskładaniu jej od nowa.

Piotra Góreckiego można wesprzeć również poprzez wpłaty na zbiórkę internetową:

 

Już dziś trzymamy kciuki za Piotra za powodzenie operacji, a tymczasem wspieramy go na różne sposoby. W kalendarzu imprez charytatywnych dla Piotra Góreckiego w niedzielę 16 kwietnia 2023 roku znalazł się koncert w Miejskim Centrum Kultury.

Na scenie po raz kolejny w tym miejscu w ostatnich miesiącach pojawił się zespół Nasza Kapela ze Skarżyska – Taka Paka. To całkiem nowy w naszym mieście band, ale już dał się poznać z bardzo dobrej strony.

Nasza Kapela ze Skarżyska – Taka Paka – tu poznasz ich bliżej:

Nasza Kapela ze Skarżyska TakaPaka – Skarżysko ma kapelę podwórkową. Śpiewają też o naszym mieście

Muzyka podwórkowa, którą grają, zwana też przez muzyków miejskim folkiem, to coś, czego w Skarżysku brakowało. Taka Paka wypełniła tę lukę, co spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony skarżyszczan.

Identycznie było na koncercie charytatywnym dla Piotra. Zespół wykonał swoje już całkiem dobrze znane przeboje. Są wśród nich wykonania znanych polskich i światowych przebojów jak „Już taki jestem zimny drań”, „Dulcynea” czy „Pepita”.

Taka Paka jednak wcale nie ogranicza się do wykonywania cudzych utworów. Sięga po znane hity, które przerabia na potrzeby naszych słuchaczy oraz tworzy własne. Wśród nich wiele o Skarżyska.

Specjalnie z okazji koncertu kapela napisała utwór „Dla Piotrusia gramy dziś”, a poniższy refren, nawiązujący do powodzenia leczenia Piotra i zaangażowania w pomoc dla niego, śpiewała cała widownia:

Bo nadzieja żyje w nas,
Bo wierzymy w lepszy świat.

Jednym z członków Takiej Paki jest Jarosław Wiśnios. Umuzykalnieni są również jego bliscy. Jeden utwór z zespołem zaśpiewała jego córka Julia Wiśnios, a na scenie pojawił się też synek Tomasz Wiśnios. Tomuś, bo pod takim zdrobnieniem bardziej go znamy, obchodził akurat czwarte urodziny i cała sala,  wraz z kapelą, wykonała dla niego „Sto lat”.

Koncert nie mógłby się zakończyć pozytywnie bez wsparcia wolontariuszy. Pieniądze do puszek za cegiełki wstępu zbierały Zosia i Pola, a potem wspólnie z zaangażowaną w pomoc Piotrowi Anna Rokitą je przeliczyły. Zebrano 2350 złotych.

Piotr Górecki z wolontariuszkami, Polą i Zosią

Brawa dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tego koncertu!